Reklama

Wiadomości

  • 5 listopada 2021
  • wyświetleń: 2794

25-latek z Lędzin zatrzymany za fałszywy alarm bombowy

W czwartek 4 listopada po godzinie 17.00 na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który podczas rozmowy zawiadomił operatora o rzekomym podłożeniu bomby w budynku Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. W wyniku działań podjętych przez policję okazało się, że alarm jest fałszywy, a jego sprawca został bardzo szybko namierzony.

25-latek z Lędzin zatrzymany za fałszywy alarm bombowy
25-latek z Lędzin zatrzymany za fałszywy alarm bombowy - 04.11.2021 · fot. 112tychy.pl


Już kilkadziesiąt minut później mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu zapukali do drzwi 25-letniego mieszkańca Lędzin. Działania funkcjonariuszy bieruńskiej policji zabezpieczali strażacy z OSP Lędziny oraz tyskiej państwowej straży pożarnej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W piątek w bieruńskiej komendzie śledczy przedstawili mu zarzuty za wywołanie fałszywego alarmu i to nie tylko w dniu wczorajszym, ale również kilka dni wcześniej, kiedy w podobny sposób zawiadomił numer alarmowy o podłożeniu ładunku wybuchowego, tym razem w samochodzie, który znajdował się w garażu podziemnym na warszawskim Mokotowie.

Za przestępstwo to lędzinianinowi może grozić nawet 8 lat więzienia. Dodatkowo, po sprawdzeniu 25-latka w policyjnych systemach, okazało się, że był on poszukiwany przez sąd do odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności za wcześniejszy konflikt z prawem. Najbliższe dni mężczyzna spędzi w areszcie.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.