tychy.info

Wiadomości

  • 4 listopada 2021

Kiedy mogę pójść do pracy po przylocie do Anglii?

Materiał partnera:

Wyjazd do Anglii jest jednym z często wybieranych rozwiązań w kontekście przyszłości zawodowej. Zapotrzebowanie na pracowników, w tym także z Polski, stale rośnie. Brexit nie przeszkodził rodakom w emigracji na Wyspy. Jednak czas pandemii w znaczny sposób ograniczył swobodę poruszania się. Podpowiadamy, kiedy możesz pójść do pracy po przylocie z Polski do Anglii w czasie Covid-19.

Whitpress


Czy można bezpiecznie latać do Anglii podczas Covid-19?Przewoźnicy starają się nadrobić czas lockdown’u. Loty do Anglii odbywają się regularnie, a pracownicy lotnisk cały czas monitorują sytuację światową, a zwłaszcza europejską.

Jak obecnie wygląda wyjazd do Anglii? Na terenie lotnisk i na pokładzie samolotu obowiązuje nakaz noszenia odpowiedniej maseczki, miejsca w samolocie zajmowane są z zachowaniem wymaganego dystansu. Po przylocie do Anglii obowiązuje 10 dniowa kwarantanna, ale może ona być skrócona do 5 dni. Skrócenie czasu kwarantanny nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku.

Jak skrócić kwarantannę po przylocie do Anglii do 5 dni?Po przylocie do Anglii z Polski obowiązuje 10 dniowa kwarantanna, którą jednak od 15 grudnia można skrócić do 5 dni. Jak to zrobić?

Kwarantannę można skrócić poprzez zrobienie testu na Covid-19 w piątym pełnym dniu pobytu w Anglii. Test należy wykonać w autoryzowanym przez rząd punkcie. Jest to wydatek w przedziale 65-120 funtów.

Piąty pełen dzień oznacza, że kwarantannę odbywasz tak naprawdę przez 4 dni, liczone od początku pierwszego dnia Twojego pobytu w Anglii. Uwaga! Dnia, w którym przyleciałeś do Anglii nie wliczasz do tych 5 dni. Na przekład, gdy przylecisz w poniedziałek, to poniedziałku nie wliczasz do terminu, a zaczynasz liczyć 4 dni od wtorku. Na test pójdziesz w sobotę, czyli piątego, pełnego dnia od Twojego przylotu.


Kiedy mogę pójść do pracy po przylocie do Anglii?Czasy pandemii nie można uznać za bezpieczne, zachowując jednak wszelkie środki ostrożności, możemy podjąć wykonywaną pracę bez większych przeszkód. Wyjazd do Anglii to Twój zarobek na „chleb”, często także Twojej rodziny. Ważne dla Ciebie jest to, żeby pójść jak najszybciej do pracy. Jeżeli w pełnym, piątym dniu kwarantanny wykonasz test na Covid-19 i wynik okaże się negatywny, wtedy możesz opuścić kwarantannę i zacząć chodzić do pracy.

Może się zdarzyć, że na przykład nie będzie Cię stać na test na Covid-19 lub z powodu osobistych przekonań nie chcesz go wykonać. Co wtedy? W takiej sytuacji będziesz zmuszony do odbycia 10 dniowej kwarantanny, bowiem tylko ujemny wynik testu na Covid-19 może od niej zwolnić.