tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 7 listopada 2021

Radne pytają, czy będzie znów choinka na osiedlu K

Czy bożonarodzeniowe drzewko ponownie stanie na placu na osiedlu K? Radne chcą, by spotkania mieszkańców pod drzewkiem stały się tradycją.

Reklama

Choinka na Osiedlu K w 2020 roku
Choinka na Osiedlu K w 2020 roku · fot. UM Tychy


Radne Barbara Konieczna i Aleksandra Pabian wnioskują o umieszczenie w okresie świątecznym choinki na placu "Karolinka" na osiedlu K.

- Każdego roku na placu na osiedlu K umieszczona była choinka. W zeszłym roku ze względu na pandemię realizacja tego projektu nie była możliwa. Z roku na rok zainteresowanie mieszkańców jest coraz większe. W ten sposób pragniemy zintegrować mieszkańców osiedla. Aby choinka w okresie Bożego Narodzenia na placu Karolinki stała się już tradycją - argumentują swoją prośbę radne.

Naczelnik wydziału komunalnego Ochrony Środowiska i Rolnictwa Anna Warzecha odpowiada:

- Informuję, że w przetargu na oświetlenie świąteczne miasta Tychy przewidziano ustawienie choinki na Placu Korfantego na Osiedlu K. Dodatkowo, jak co roku, zostaną zawieszone dekoracje na latarniach w formie śnieżynek oraz zostanie wykonana dekoracja istniejących drzew. Równocześnie wyjaśniam, że w poprzednim sezonie świątecznym, choinka została ustawiona na podeście zlokalizowanym na placu. Naczelnik załączyła do tej odpowiedzi powyższe zdjęcie.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.