tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 4 listopada 2021

[ZDJĘCIA] Autobus komunikacji miejskiej osunął się z drogi

W środę, 3 listopada po godzinie 17.20 na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i al. Niepodległości doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem autobusu komunikacji miejskiej należącego do PKM Tychy.

Reklama

Autobus komunikacji miejskiej osunął się z drogi - 03.11.2021 · fot. 112tychy.pl


Podczas wykonywania manewru skrętu w prawo z ul. Wyszyńskiego w al. Niepodległości doszło do osunięcia się ziemi pod tylnymi kołami autobusu. Autobus dosłownie zawisł prawymi tylnymi kołami nad wykopem.

Ruch na al. Niepodległości w kierunku UM Tychy został całkowicie zablokowany. Kierowca autobusu o sytuacji powiadomił dyspozytora PKM-u. Dyspozytor na miejsce zdarzenia wezwał pomoc drogową. Po kilkunastu minutach pomoc drogowa była już na miejscu.

O zdarzeniu poinformowany został również dyżurny tyskiej policji, który na miejsce skierował jeden z podległych patroli wydziału ruchu drogowego. Pracownicy pomocy drogowej przy użyciu ciężkiego holownika wydostali autobus z potrzasku. Utrudnienia w ruchu w tym miejscu trwały około godziny.

Z uzyskanych informacji wynika, że nie był to pierwszy przypadek na tym skrzyżowaniu gdzie uszkodzony został pojazd komunikacji miejskiej. Ograniczenia w ruchu wprowadzone na czas przebudowy tego skrzyżowania w znacznym stopniu utrudniają ruch pojazdom komunikacji miejskiej jak i służb komunalnych.

ar / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.