Wiadomości

  • 3 listopada 2021
  • 7 listopada 2021
  • wyświetleń: 4309

Dlaczego napis "Tychy" i Żyrafa świecą się na pomarańczowo?

Przez 19 dni listopada napis Tychy przy al. Niepodległości oraz „Żyrafa” w Parku Miejskim Solidarności będą podświetlone na pomarańczowo. Również galeria Gemini Park Tychy włączyła się do kampanii - na pylonach informacyjnych, monitorach multimedialnych i dominantach pojawia się grafika dotycząca akcji. To w ramach kampanii społecznej "19 dni".

kampania 19 dni, żyrafa, napis Tychy, pomarańczowa wstążka, przemoc
Żyrafa na Placu Solidarności w Tychach podświetlona na pomarańczowo · fot. UM Tychy


Od 1 do 19 listopada miasto włącza się w działania międzynarodowej kampanii społecznej "19 dni". W tym roku zaplanowano warsztaty i wykłady dla pracowników placówek oświatowych, działania profilaktyczne i warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz rodziców.

- Celem kampanii jest nie tylko zwrócenie uwagi na problem przemocy, ale także budowanie prawidłowych postaw wobec przemocy i wyposażanie mieszkańców np. w informacje gdzie, w razie problemów szukać pomocy. Miasto Tychy co roku włącza się w kampanię „19 dni", a m.in. popularna „Żyrafa” jest podświetlana na pomarańczowo, gdyż symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka - znak sprzeciwu wobec działań krzywdzących dzieci i młodzież - wyjaśnia Maciej Gramatyka - z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

kampania 19 dni, żyrafa, napis Tychy, pomarańczowa wstążka, przemoc
Napis Tychy będzie podświetlony na pomarańczowo do 19 listopada · fot. UM Tychy


Tychy już po raz szósty uczestniczą w kampanii, która zainicjowana została w 2011 roku przez szwajcarską fundację o nazwie Women’s World Summit Foundation (WWSF).

Program działań w Tychach znajdziecie w artykule:
Kampania 19 dni w Tychach: zwrócenie uwagi przemoc

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.