tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 2 listopada 2021

Świąteczny weekend na tyskich drogach - kolizje i nietrzeźwi

W długi weekend tyscy policjanci czuwali nad płynnością ruchu w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych, jak również patrolowali okolice cmentarzy i parkingów, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. Mundurowi podsumowują przeprowadzone kontrole.

Reklama

policja, kontrola, drogówka, prędkość
W długi weekend tyscy policjanci czuwali nad płynnością ruchu w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych, jak również patrolowali okolice cmentarzy i parkingów · fot. KMP Tychy


W trakcie minionego przedłużonego weekendu, na tyskich odnotowano 10 niegroźnych kolizji. Ponadto mundurowi zatrzymali 1 kierowcę, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości oraz dwóch, którzy popełnili wykroczenie siadając za kółko w stanie po użyciu alkoholu.

Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten przebiegł bezpiecznie. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku.

Policjanci dziękują zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.

Tyska policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, zaś do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam, gdzie nie ma latarni.

Planując powrót z dłużej trasy należy sprawdzić stan techniczny samochodu - zbadać stan ogumienia, oświetlenia, układu hamulcowego i kierowniczego. Aby bezpiecznie wrócić do domu należy przed podróżą wypocząć i dostosować prędkość do warunków na drodze.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.