Reklama

Wiadomości

  • 31 października 2021
  • 1 listopada 2021
  • wyświetleń: 3787

[Historyczne zdjęcia] Dawna motoryzacja na osiedlu M

Kto nie lubi podziwiać elegancji starych samochodów? W naszym cyklu, który kontynuujemy we współpracy z Muzeum Miejskim, publikujemy fotografię Michała Cały zatytułowaną "Tyski pejzaż IV". Na fotografii uwieczniono samochody na osiedlu M i parking przy ul. Janka Krasickiego (obecnie aleja Jana Pawła II). W głębi widać osiedle H.

Tyski pejzaż
Tyski pejzaż IV - osiedle M i parking przy ul. Janka Krasickiego (dziś Al.Jana Pawła II) · fot. Michał Cala / dar dla Muzeum Miejskiego w Tychach


Autor fotografii, Michał Cała, artysta fotografik wielokrotnie nagradzany za cykle fotografii „Śląsk” i „Galicja”, powstałe w latach 1972-1992. Urodził się w 1948 r. w Toruniu. Po studiach na Politechnice Warszawskiej zamieszkał w Tychach w latach 1977-1995. Należał do działającego w mieście Klubu Fotograficznego KRON. Obecnie mieszka w Bielsku-Białej. Od 1984 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Swoje prace wystawiał w galeriach w Katowicach, Krakowie, Kielcach oraz za granicą we Francji, Niemczech i Holandii.

Strona internetowa fotografika: http://www.michalcala.pl/

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj