Wiadomości
- 28 października 2021
- 29 października 2021
- wyświetleń: 3935
23-latka wybiła szybę w autobusie miejskim
Tyscy policjanci ustalili tożsamość 23-latki, która wybiła szybę w autobusie miejskim. Do zdarzenia doszło trzy miesiące temu na przystanku autobusowym przy alei Niepodległości w Tychach. Ta sprawa pokazuje, że pomimo upływu czasu przestępcy nie są bezkarni. Teraz kobieta odpowie za zniszczenie mienia za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
Trzy miesiące temu policjanci otrzymali zawiadomienie dotyczące zniszczenia szyby w autobusie miejskim. Zdarzenie miało mieć miejsce na jednym z przystanków autobusowych przy alei Niepodległości. Nieznana kobieta miała rzucić jakimś przedmiotem w szybę, która następnie zraniła kierowcę autobusu. W wyniku szeregu podjętych czynności oraz zebranego w sprawie materiału dowodowego policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu tyskiej komendy ustalili podejrzaną w tej sprawie.
Zatrzymana 23-latka przyznała się do popełnionego czynu. Usłyszała zarzut zniszczenia mienia, uszkodzenia ciała oraz znieważenia kierowcy autobusu. O dalszym losie kobiety zadecyduje prokurator i sąd. Grozi jej nawet 5 lat pozbawienia wolności. Ta sprawa pokazuje, że pomimo upływu czasu przestępcy nie mogą się czuć bezkarnie.
Policja ponownie apeluje do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw, by nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym Policje w myśl kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”.
Zatrzymana 23-latka przyznała się do popełnionego czynu. Usłyszała zarzut zniszczenia mienia, uszkodzenia ciała oraz znieważenia kierowcy autobusu. O dalszym losie kobiety zadecyduje prokurator i sąd. Grozi jej nawet 5 lat pozbawienia wolności. Ta sprawa pokazuje, że pomimo upływu czasu przestępcy nie mogą się czuć bezkarnie.
Policja ponownie apeluje do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw, by nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym Policje w myśl kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”.
ZOBACZ TAKŻE
Akt wandalizmu przy alei Niepodległości. Zniszczono jubileuszowy napis "TYCHY"
[FOTO] Zdewastowano ogród przy Klubie Wilkowyje MCK. Sprawę zgłoszono policji
Komu przeszkadzały stojaki na rowery oraz kwiaty? Teren przed nową placówką został zdewastowany
Komu przeszkadzały siedziska? Zdewastowano ławkę przy skwerze
Akt wandalizmu przy ul. Piłsudskiego. Policjanci uzyskali informację na temat poszukiwanych osób
"Uderzenie" w przestępczość akcyzową. Zabezpieczono nielegalne papierosy oraz tytoń
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







