Wiadomości

  • 4 listopada 2021
  • 7 listopada 2021
  • wyświetleń: 1900

Koncerty Magdaleńskie: Firlusowie

Za nami:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz ks. proboszcz Janusz Lasok zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Koncertów Magdaleńskich. W niedzielę, 7 listopada o 17.00 zagrają Anna i Krzysztof Firlusowie. Wstęp wolny!

magdaleńskie


Anna Firlus zagra na klawesynie i organach, zaś Krzysztof Firlus na instrumencie viola da gamba.

O muzykach:Anna Firlus - koncertuje jako solistka i kameralistka, zarówno na organach, jak i na klawesynie, sięgając po repertuar od renesansu po współczesność. Jest członkiem {oh!} Orkiestra Historyczna!, a także współzałożycielką Zespołu Muzyki XVII i XVIII w. Extempore oraz Ensemble Chimérique. Współpracuje ponadto z wieloma zespołami zajmującymi się wykonawstwem muzyki dawnej.

Krzysztof Firlus - muzyk, z powodzeniem łączący karierę kontrabasisty oraz gambisty, koncertujący na obu instrumentach zarówno w charakterze solisty, kameralisty, jak i muzyka orkiestrowego, na stałe związany z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, {oh!} Orkiestrą Historyczną, triem muzyki dawnej Extempore.

Jest laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Twórców Kultury, programu stypendialnego „Młoda Polska” oraz konkursów instrumentalnych - zarówno międzynarodowych (w Andernach, Brnie, Wrocławiu, Żorach), jak i ogólnopolskich (w Poznaniu, Łodzi, Dąbrowie Górniczej).

Spośród licznych nagrań płytowych artystów wymienić można m.in.:

  • nagraną wspólnie płytę - „Gamba Sonatas”, nominowaną do nagrody Fryderyk 2019,
  • C.F. Abel - Sonatas from the Maltzan Collection, zawierającą pierwsze na świecie nagrania sonat C.F. Abla (nominacja do nagrody International Classical Music Award 2020),
  • płytę Muzyka Francuskich Mistrzów - Muzyka Zamku Warszawskiego z {oh!} Orkiestrą Historyczną - nominacja do nagrody Fryderyk 2018.

ar / tychy.info

źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.