tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2021

Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia - pakiety dla seniorów

Dziś Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji tyscy seniorzy mogą odebrać w Urzędzie Miasta Tychy w punkcie Aktywni60Plus specjalne pakiety ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia!”. W tych pakietach znajdują się bloczki wykazu przyjmowanych leków i suplementów oraz pudełeczka na leki.

senior, pakiet, leki
Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia - pakiety dla seniorów · fot. UM Tychy


Miasto Tychy zostało partnerem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia!” Kampania ma na celu wsparcie pacjentów i lekarzy w odpowiedzialnym stosowaniu i nie nadużywaniu leków.

Kampania organizowana jest przez PASMI - Polski Związek Producentów Leków bez Recepty we współpracy ze Stowarzyszeniem MANKO - Głosem Seniora pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

W ramach akcji Tychy otrzymały certyfikat potwierdzający udział w kampanii, bloczki dot. wykazu Przyjmowanych Produktów przygotowanych przez PASMI, co pozwoli seniorom spisywać regularnie listę przyjmowanych produktów, zarówno leków, jak i suplementów diety czy też wyrobów medycznych oraz pudełeczka na leki.

Pakiety można odbierać w punkcie Aktywni60plus na parterze Urzędu Miasta Tychy.

ar / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.