tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 października 2021
  • 25 października 2021

Parking w remoncie. Ma być dostępny dla wszystkich

Radny Dariusz Wencepel drogą interpelacji zapytał o stan parkingu wielopoziomowego przy stacji Tychy Lodowisko. W obiekcie występowały podtopienia. Trwa jego remont. Radny poruszył też temat dostępności parkingu. Jak poinformował dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, ma być on ogólnodostępny od stycznia 2022 roku.

Parkuj i jedź, Tychy Lodowisko
fot. UM Tychy


- Na jakim etapie są obecnie prace remontowe parkingu Park & Ride przy lodowisku, w związku z przenikaniem wód gruntowych i niszczeniem z tego powodu obiektu? - zapytał Dariusz Wencepel.

- Nie tak dawno wybudowane w naszym mieści parkingi wielopoziomowe, powinny służyć mieszkańcom. W ostatnim czasie nagłośnione zostało zalewanie parkingów podziemnych przy lodowisku. Czy w związku z tym wykonawca tej budowli bierze na siebie odpowiedzialność za wynikłe nieprawidłowości powstałem po oddaniu tej inwestycji do użytku? Na jak długo wykonawca dał gwarancję lub zabezpieczył to w inny sposób, na wypadek takich sytuacji jak ta, z zalewaniem wodami gruntowymi najniższych kondygnacji - docieka przedstawiciel mieszkańców w Radzie Miasta.

- Podczas trwania inwestycji, mówiło się o oddaniu tego parkingu do użytku także osobom niepodróżującym koleją. Miało to nastąpić po 5 latach, na przestrzeni których nie można zmieniać przeznaczenia parkingów. Czy minął już ten czas i można mieszkańcom okolicznych osiedli udostępnić korzystanie z tych parkingów na zasadzie np. karty mieszkańca? - pyta Dariusz Wencepel.

Dyrektor Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach w odpowiedzi na interpelację potwierdził, że trwają prace remontowe na obiekcie w ramach gwarancji wykonawcy.

- Prace te nie mają jednak wpływu na bieżące funkcjonowanie parkingu, który jest dostępny dla użytkowników. Wykonawca zabezpieczył wykonanie prac kaucją gwarancyjną do końca 2021 roku, z możliwością jej przedłużenia w przypadku nieusunięcia wszystkich usterek. Obecnie trwają prace przygotowawcze w zakresie uszczelnień obiektu i zgodnie z harmonogramem powinny być wykonane w czwartym kwartale tego roku - poinformował Artur Kruczek - dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.

- Trwałość projektu zakończyła się w tym roku. Pracujemy nad nowym regulaminem korzystania z
obiektu i zmiany jego charakteru na parking ogólnodostępny. Planujemy wprowadzenie tych zmian od
stycznia 2022 roku
- zapowiedział dyrektor MZUiM.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.