tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2021

[Historyczne zdjęcia] Wnętrze kawiarni Mimoza przy kinie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Czas na kolejne historyczne zdjęcie z archiwum fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, tym razem przedstawiamy, jak wyglądało wnętrze kawiarni „Mimoza”. Kawiarnię otwarto w 1959 roku, w budynku w którym mieściło się kino „Andromeda”, przy placu Bieruta, a obecnie Baczyńskiego na osiedlu B. Kawiarnia słynęła z bardzo dobrej „pół czarnej”...

Reklama

Wnętrze kawiarni Mimoza około roku 1967
Wnętrze kawiarni Mimoza około roku 1967 · fot. Autor nieznany / Archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach


Barbara Kopia z działu fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach tak pisze o tym miejscu:

"Wejście do niej znajdowało w podcieniu po prawej stronie, obok głównych drzwi do kina. Na zdjęciu wystrój i wyposażenie kawiarni z ekspresem do kawy na ladzie. Na stolikach stoją wazoniki z kwiatami, butelki z wodą mineralną i oranżadę oraz popielniczki. Przy jednym ze stolików siedzi kobieta z papierosem w dłoni.

Kawiarnia słynęła z bardzo dobrej „pół czarnej”. Po wyjściu z kina można było do niej wstąpić na kawę, ciastka i lody. Kawę z ekspresu podawano w filiżankach, a kawę zalewaną wrzątkiem i herbatę w szklankach".

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj