tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2021
  • 25 października 2021

[Historyczne zdjęcie] Wejście do kina Halka i eleganccy widzowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Nie ma na naszym portalu niedzieli bez fotograficznej historycznej ciekawostki! Tym razem przedstawiamy zdjęcie wykonane około roku 1938, które przedstawia wejście do tyskiego Kina Halka i jego widzów rozmawiających w oczekiwaniu na seans. Fotografia pochodzi jak zawsze z archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach.

Wejście do kina Halka, kino halka, historyczne zdjęcie
Wejście do kina Halka i eleganccy widzowie, zdjęcie wykonano około 1938 roku · fot. archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach


Przed drzwiami i tablicą reklamującą film „La Habanera” stoją mężczyźni w garniturach, być może w oczekiwaniu na seans. Na afiszu widnieje tytuł „La Habanera” - to niemiecki melodramat nakręcony w 1937 roku.

- Kino Halka rozpoczęło działalność w drugiej połowie lat 30. XX w. Ściany budynku, widoczne na zdjęciu, są jeszcze nieotynkowane, więc prawdopodobnie jest to rok 1938 - piszą pracownicy Muzeum Miejskiego.

Zbiory Działu Fotografii
fotografia w sepii, pozytyw,
wymiary: 6 x 8,5 cm,
dar.

ar / tychy.info
źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj