Wiadomości

  • 15 października 2021
  • 25 października 2021
  • wyświetleń: 4257

Biogazownia na Urbanowicach: petycja u ministra klimatu

3217 mieszkańców Bierunia, Tychów i okolicznych miejscowości podpisało petycję, w której wyraziło sprzeciw wobec budowy biogazowi przy ul. Lokalnej w Tychach-Urbanowicach. W piątek, 22 października petycja trafiła do ministra i wiceministra klimatu.

petycja, biogazownia, Urbanowice
22 października petycja dotycząca instalacji przetwarzania odpadów biologicznych trafiła do ministra i wiceministra klimatu · fot. Agnieszka Wyderka-Dyjecińska


- Dziś przekazaliśmy petycję podpisaną przez 3217 mieszkańców Bierunia, Tychów i okolic na ręce ministra Michała Wójcika i wiceministra klimatu i środowiska Jacka Ozdoby. Pragniemy serdecznie podziękować za dotychczasowe wsparcie, a jednocześnie liczymy, iż wyrażone stanowisko w naszej petycji przyczyni się do zablokowania budowy uciążliwej inwestycji w najbliższym sąsiedztwie domostw w Bieruniu i Tychach-Urbanowicach. Dzięki zaś regulacji prawnej, która pozwoli na przeprowadzenie oceny uciążliwości zapachowej, samorządy terytorialne zostaną wyposażone w instrumenty prawne umożliwiające eliminację odoru, by chronić zdrowie i życie naszych rodzin - napisała Agnieszka Wyderka-Dyjecińska, radna powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

petycja biogazowania urbanowice
22 października petycja dotycząca instalacji przetwarzania odpadów biologicznych trafiła do ministra i wiceministra klimatu · fot. Agnieszka Wyderka-Dyjecińska


Jak wskazują autorzy petycji, dokument został przekazany ministrom w celu przyspieszenia prac nad tzw. ustawą antyodorową.

Rada Osiedla skierowała petycję także do Prezydenta Miasta Tychy ze względu na trwającą procedurę odnośnie wydania przez prezydenta decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla utworzenia w Tychach-Urbanowicach instalacji przetwarzania odpadów biologicznych oraz zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w celu uniemożliwienia powstawania inwestycji zwiększających uciążliwości odorowe na terenie miasta.

- Petycja powstała w celu wyrażenia naszego stanowczego sprzeciwu wobec „Budowy instalacji beztlenowego przetwarzania odpadów biologicznych na działce o nr ewid. 354/29, obręb Urbanowice, miejscowość Tychy przy ulicy Lokalnej”, a co za tym idzie dodatkowych uciążliwości ze względu na emisję odorów oraz hałasu - tłumaczą przedstawiciele Rady Osiedla.

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.