tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2021

Klub Konfederacji Tychy zabrał głos w sprawie sytuacji w PKM

Publikujemy stanowisko Klubu Konfederacji w sprawie kryzysu w spółce PKM Tychy. "Członkowie Klubu Konfederacji pragną wyrazić pełne poparcie dla strajkujących pracowników miejskiej spółki PKM Tychy. Za obecną sytuację winę ponosi Zarząd Spółki, jak również Prezydent Andrzej Dziuba pełniący nadzór nad Spółką" - czytamy we wstępie do pisma.

Reklama

Spór zbiorowy w PKM Tychy
Trwa spór zbiorowy w PKM Tychy · fot. Aleksander Wysocki


"Zapewnienie komunikacji miejskiej jest jednym z podstawowych zadań samorządu, a zapewnienie środków finansowych w budżecie miejskim, na właściwe funkcjonowanie Spółki przewozowej powinno być priorytetem. Prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa zapewniają przede wszystkim pracownicy, którzy powinni być godnie wynagradzani.

Kryzys płacowy w PKM Tychy nie jest rzeczą nową. Jest to wynik, długotrwałego zaniedbania i nieliczenia się z kierowcami, którzy domagają się wynagrodzeń na poziomie rynkowym. Postulat ten jest jak najbardziej zrozumiały, ponieważ kierowcy w innych sektorach branży transportowej zarabiają zdecydowanie więcej. Sytuację zaogniają, również informacje dotyczące astronomicznych zarobków Prezesa Spółki. Brak realizacji postulatów kierowców doprowadzi do kolejnych zwolnień w Spółce, co niewątpliwie spowoduje paraliż komunikacji w naszym mieście.

Jako członkowie Klubu Konfederacji Tychy apelujemy o realizacje zasadnych postulatów strony związkowej. W tym miejscu pragniemy również, skrytykować postawę Prezydenta Andrzeja Dziuby, który przez długi czas odcinał się od całej sytuacji.

W odpowiedzi na apele strony związkowej pismem z dnia 21 września 2021 r. Prezydent Dziuba odmawiał udziału w rozmowach pomiędzy władzami a stroną związkową. Prezydent argumentował swoją odmowę, twierdząc, że nie jest stroną w sporze. Taką argumentację należy uznać za absurdalną, ponieważ wszystkie spółki miejskie podlegają nadzorowi władz miasta, w tym Prezydentowi"
- wyraził swoje stanowisko Klub Konfederacji.

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.