tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2021

72-letni ksiądz molestował 16-latka? Miał zwabić go do mieszkania kuzynki

72-letni ksiądz przebywający w okresie emerytury w jednej z parafii na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego usłyszał zarzuty. Duchowny miał wykorzystać seksualnie 16-letniego ministranta, którego wcześniej zaprosił na rzekomy obóz.

O zatrzymaniu 72-letniego księdza jako pierwszy poinformował portal deon.pl. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że mężczyzna zaprosił 16-latka do Wodzisławia Śląskiego pod pretekstem obozu ministranckiego. Na miejscu okazało się jednak, że żaden obóz nie miał miejsca i nikt poza 16-latkiem nie został na niego zaproszony.

"Ksiądz zwabił młodzieńca do mieszkania swojej kuzynki, gdzie dopuścił się wobec niego czynności seksualnej. Przestraszony 16-latek wybiegł na klatkę schodową. Hałas usłyszeli inni mieszkańcy, którzy pomogli chłopakowi" - podał portal deon.pl.

Od sierpnia sprawą księdza zajmuje się prokuratura. Śledczy przedstawili mu już zarzuty dotyczące wykorzystywania seksualnego nieletnich.

Informację potwierdziła naszej redakcji Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim, gdzie prowadzone jest śledztwo przeciwko Bogusławowi M. Duchowny jest podejrzany o to, że w nocy z 23/24 sierpnia 2021 roku w Wodzisławiu Śląskim podstępem i poprzez wykorzystanie bezradności wynikającej ze snu, doprowadził małoletniego Jana C. do poddania się "innej czynności seksualnej polegającej na dotykaniu jego narządów płciowych". Do zdarzenia doszło w Wodzisławiu Śląskim, w miejscu zamieszkania kuzynki duchownego, po powrocie małoletniego i podejrzanego ze Skoczowa.

Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, tj. do dnia 22 listopada.

Obecnie toczy się dalsze postępowanie w sprawie. Są wykonywane czynności procesowe. Duchownemu grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.