tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 października 2021

[WIDEO] Mateusz Krzyżowski w II etapie Konkursu Chopinowskiego

Trwa II etap XVIII Konkursu Chopinowskiego. Koncert tyskiego pianisty, Mateusza Krzyżowskiego zaplanowany jest na wtorek, 12 października, na godzinę 13.50.

ReklamaKonkurs wyłania największe pianistyczne talenty. Od ponad 90 lat popularyzuje nie tylko utwory Chopina, ale także szeroko pojętą muzykę klasyczną. Wygrana jest zatem bardzo prestiżowym wyróżnieniem na arenie międzynarodowej.

Do I etapu konkursu zakwalifikowało się 87 pianistów z całego świata. Polska reprezentacja liczyła aż 16 uczestników. Wśród nich: Aleksandra Hortensja Dąbek, Joanna Goranko, Jakub Kuszlik, Julia Łozowska, Tomasz Marut, Việt Trung Nguyễn, Zuzanna Pietrzak, Aleksandra Świgut, Marcin Wieczorek, Andrzej Wierciński, Piotr Alexewicz, Adam Kałduński, Szymon Nehring, Kamil Pacholec, Piotr Pawlak oraz tyszanin Mateusz Krzyżowski, któremu szczególnie kibicujemy i za którego trzymamy kciuki!

W przesłuchaniach (I etap konkursu) tyski pianista zagrał: Nokturn fis-moll op. 48 nr 2, Etiudę Es-dur op. 10 nr 11, Etiudę a-moll op. 25 nr 11 oraz Scherzo b-moll op. 31.

Jego występ 7 października zadecydował o przejściu do II etapu konkursu wraz z 45 uczestnikami z 14 krajów, w tym 9 reprezentantami Polski. Kolejny występ tyszanina już we wtorek 12 października! Pianiści w II etapie zagrają recital, w którym zobowiązani są uwzględnić wybranego walca oraz poloneza.

Transmisji z koncertu można posłuchać w aplikacji mobilnej Chopin Competition, na stronie Chopin2020.pl (zakładka Multimedia) oraz na kanale Chopin Institute na YouTube. Link powyżej.

Natomiast poniżej nagranie występu Mateusza w pierwszym etapie konkursu:

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.