Wiadomości

  • 11 października 2021
  • wyświetleń: 1588

Znasz potrzebująca rodzinę z Tychów? Możesz ją zgłosić!

Wciąż można zgłaszać potrzebujące rodziny z Tychów do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki! Rozejrzyj się dookoła - być może ktoś czeka na wsparcie!

szlachetna paczka 2020


W Tychach zakończył się już nabór wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W tym roku na terenie naszego miasta będą działać 24 osoby. Bez nich nie jest możliwe dotarcie do potrzebujących rodzin i zorganizowanie dla nich mądrej pomocy. Ale włączyć się w pomaganie może każdy mieszkaniec Tychów. Każdy z nas może rozejrzeć się dookoła i zastanowić się, czy rodzina z sąsiedztwa nie potrzebuje wsparcia - tego materialnego, ale także tego psychicznego. Pomocy rzeczowej towarzyszy bowiem ważny komunikat: nie jesteście sami! Szlachetna Paczka to nie tylko doraźna pomoc. To okazja, by dać wędkę, a nie tylko rybę.

- Paczka daje "kopa", by ubodzy mogli iść dalej z pozytywnym nastawieniem - mówi Agata Kalabis - wolontariuszka.

Wolontariusze rozpoczęli już odwiedziny zgłoszonych rodzin i weryfikację ich sytuacji oraz potrzeb. Te osoby, które faktycznie są w trudnej sytuacji, zostaną zakwalifikowane do tegorocznej edycji i następnie będzie można przygotować dla nich paczki zgodnie z listą produktów, o które proszą. W grudniu, na kilkanaście dni przed Bożym Narodzeniem odbędzie się Weekend Cudów, podczas którego wolontariusze przekażą przygotowane przez darczyńców paczki.

Dokładne terminy kolejnych etapów akcji przybliża liderka Szlachetnej Paczki w rejonie Tychy:

- Rodziny zaczęliśmy odwiedzać od 1 października, a 13 listopada otwiera się specjalna baza informacji o potrzebujących. Z niej darczyńcy będą mogli wybrać rodzinę, której chcą pomóc na miarę swoich możliwości. Do projektu każdy może zgłosić rodzinę, jeśli uważa że jest ona w trudnej sytuacji. Termin zgłoszenia rodziny nie jest jasno określony. Staramy się odwiedzić każdą rodzinę, nawet jeśli zgłoszenie trafia do nas pod koniec listopada, jednak, aby dobrze poznać sytuację rodziny, potrzebujemy więcej czasu. Dlatego data 20 listopada to dla nas wolontariuszy optymalny termin, aby odwiedzić dwukrotnie i głębiej poznać rodzinę - mówi Bogusława Szczepaniak - liderka Szlachetnej Paczki w rejonie tyskim.

szlachetna paczka 2020

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.