Wiadomości

  • 8 października 2021
  • wyświetleń: 536

Dywan dla alergików - jaki i czy w ogóle wybrać?

Materiał partnera:

Wbrew niektórym mocno rozpowszechnionym mitom alergicy jak najbardziej mogą cieszyć się z posiadania dywanów bez szkody dla swojego zdrowia. Wśród dużego wyboru dywanów można wyróżnić dywany mniej i bardziej przyjazne osobom cierpiącym na różnego rodzaju alergie. Alergicy powinni na wybór odpowiedniego dywanu poświęcić więcej czasu, aby później bezproblemowo cieszyć się z widoku nowego dywanu w swoim mieszkaniu. Do najważniejszych cech dywanów, które muszą pod uwagę wziąć alergicy, należą: rodzaj włókna z którego został wykonany dywan oraz grubość dywanu. Zazwyczaj dywany dla alergików pozbawione są dodatku frędzli, dzięki czemu łapią one znacznie mniej niebezpiecznego dla osób uczulonych kurzu. Jeśli ktoś bardzo lubi frędzle dostępne są modele na których są one po prostu częścią deseniu.

Dywan dla alergika - gruby i długowłosy czy niski płaskotkany?Jak wybrać i dbać o dywan dla alergików? Dla osób uczulonych na kurz, grzyby i roztocza bardzo ważnym zagadnieniem jest stałe utrzymywanie dywanu w czystości. To jak dużego nakładu pracy wymaga ta czynność zależy w dużej mierze od tego jaki rodzaj dywanu wybierzemy. Dywany grube z dużym runem z pewnością będą wymagały poświęcania im więcej uwagi w czasie sprzątania. Jeśli jednak poświęcimy im odpowiednio dużo zabiegów pielęgnacyjnych, to nie będą stanowić dla osoby uczulonej żadnego zagrożenia. Dlatego lepszym rozwiązaniem są dywany pozbawione runa o ciasnym splocie. Ich czyszczenie jest znacznie łatwiejsze. Zatrzymują one także znacznie mniej brudu, dzięki czemu można czyścić je znacznie rzadziej.

Dywan dla alergika - jakie włóknaW dywanach dla alergików najlepiej sprawdzają się sztuczne włókna. Dlatego osoby uczulone powinny unikać dywanów z wełny albo takich z dodatkiem jedwabiu. Jedyny naturalnym włóknem, które może być stosowane w dywanach dla alergików, jest bawełna. Wśród włókien sztucznych używanych do produkcji dywanów możemy wyróżnić poliester, polipropylen, polietylen lub miksy tych materiałów oraz PCV i akryl.

Dywan dla alergika - zalecenia sprzątaniaJeśli ktoś cierpi na alergie na kurz, grzyby i roztocza to najważniejszym zagadnieniem jest utrzymanie domu w czystości. Jeśli sprzątanie będzie wykonywane regularnie, to dywany w pomieszczeniach nie będą stanowiły żadnego problemu. Dywan o niskim runie z pewnością dzięki odkurzaniu nie będzie stanowił żadnego problemu. Polecane jest także raz w miesiącu wykonać trzepanie dywanów. A od czasu do czasu można dywanom zafundować czyszczenie parą lub specjalnie przeznaczoymi do tego celu środkami.