Wiadomości
- 10 października 2021
- wyświetleń: 2770
39 lat temu w Tychach zaczęły jeździć trolejbusy
39 lat temu, 30 września 1982 roku odbyła się uroczysta inauguracja komunikacji trolejbusowej w Tychach, a dzień później, 1 października 1982 oficjalnie rozpoczęła kursowanie linia nr 1 w relacji Tychy Zajezdnia - Tychy Krasickiego (obecnie Jana Pawła II). Na zdjęciu udostępnionym przez Tyskie Linie Trolejbusowe ówczesna zajezdnia WPK Katowice i radzieckie trolejbusy ZIU czekające na pierwszy kurs.
ZOBACZ TAKŻE
[FOTO] To nie był zwykły przejazd. Trolejbusowy klasyk zawitał na tyskie ulice
[FOTO] Ten pojazd to prawdziwa perełka. "Nie znalazł się u nas przypadkiem"
Gorący temat[FOTO] Tychy stawiają na nowoczesne trolejbusy. Miasto zyskało 18 nowych pojazdów
Jak będzie funkcjonować komunikacja miejska w Tychach w okresie świąt? Szczegóły
[FOTO] Sześć nowych trolejbusów już w Tychach. "To kolejny ważny krok w modernizacji taboru"
[FOTO] Modernizacje dwóch ulic w Tychach. MZUiM informuje o pracach
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.








