
Wiadomości
- 4 października 2021
- wyświetleń: 2050
Pożar w bloku przy Bibliotecznej. Paliła się instalacja elektryczna
W niedzielę, 3 października około godziny 17.45 dyżurny tyskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym przy ul. Bibliotecznej 30.

Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło do pożaru instalacji elektrycznej na klatce schodowej. Spaleniu uległa instalacja elektryczna oraz liczniki.
Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy, OSP Lędziny (GBA) oraz OSP Bieruń Stary (GBA). Miejsce działań zabezpieczał dodatkowo patrol sStraży Miejskiej.

Do gaszenia strażacy użyli gaśnic. Na miejsce wezwany został przedstawiciel administratora budynku oraz pogotowie energetyczne. Po opanowaniu sytuacji strażacy przystąpili do oddymienia klatki schodowej. Działania trwały ponad godzinę. Był to kolejny pożar instalacji elektrycznej gdzie strażacy JRG Tychy nie mogli użyć do działań samochodu proszkowego, który został użyczony do JRG 1 Sosnowiec.
ZOBACZ TAKŻE

[FOTO] Interwencja strażaków przy ul. Dmowskiego. Powodem przypalona potrawa

[FOTO] Pożar piwnicy w budynku przy ul. Leśnej

[FOTO] Pożar dostawczaka na ul. Oświęcimskiej

Pożar altan śmietnikowych przy ul. Cichej. Wstępne ustalenia wskazują na podpalenie

Zapach spalenizny w budynku przy ul. Uczniowskiej - mieszkańcy wezwali strażaków

Dwa pechowe zdarzenia na S1, jedno po drugim. Pożar auta i kolizja z dzikami
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
