Reklama

Wiadomości

  • 1 października 2021
  • 4 października 2021
  • wyświetleń: 5493

Tyski podróżnik Marek Suslik z wyróżnieniem podczas Kolosów 2021

Tyski Podróżnik Marek Suslik znany jako Marco PL odebrał w Gdyni, podczas gali Kolosów, wyróżnienie w kategorii "Wyczyn" za "udane zaadaptowanie siebie i sprzętu do ekstremalnych temperatur i warunków syberyjskiej zimy" .

Laureaci Kolosów 2021. Marek Suslik drugi od lewej
Laureaci Kolosów 2021. Marek Suslik drugi od lewej · fot. gdynia.pl


Marco PL był nominowany aż w dwóch kategoriach "Podróże 2020" oraz „Wyczyn 2020” za zimową wyprawę motocyklową przez Rosję aż do Jakucka.

Przypomnijmy: Marek Suslik uznał w styczniu ubiegłego roku, że dla jego dwóch kółek nie ma przeszkód nie do pokonania, a każda pora roku jest idealna na wyprawę, dlatego przystosował swoją towarzyszkę drogi - Elzę, czyli Hondę XL 600 LM do srogiej zimy, montując między innymi narty po bokach jednośladu i wyruszył w najzimniejsze miejsce na ziemi - Ojmiakon w północnej Rosji.

Jego plan zakładał przejechanie prawie 11 tysięcy kilometrów zimą z Tychów na drugi kraniec Azji w mrozie dochodzącym do - 50 stopni Celsjusza! Po miesiącu zdobył Jakuck, na którym zakończył swą podróż. Choć człowiek jeszcze pragnął jechać dalej, maszyna się poddała. Nie była to jego pierwsza zimowa wyprawa motocyklem, we wcześniejszych latach odbył trasy, które upewniły go, że taka aktywność jest możliwa. Miał przyjemność zimą pojechać m.in. na Nordkapp, czyli najbardziej wysunięty na północ punkt Europy.

O Marku oraz o dokumencie z wyprawy na Syberię pisaliśmy już w artykułach:

[FOTO] Tyszanin Marek Suslik podbił Syberię zimą na motocyklu!
[WIDEO] Śniegiem po oczach - dokument o tyskim motocykliście

kolosy gdynia

ar, mp / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.