Wiadomości

  • 30 września 2021
  • 1 października 2021
  • wyświetleń: 1470

Hokeiści zagrają dla górników z kopalni Piast i spotkają się z nimi

Za nami:

GKS Tychy jest klubem, który w swojej historii i tradycji ma górnicze korzenie. Kopalnie Piast i Ziemowit stanowiły miejsca pracy, ale były również mocno związane z hokejem i piłką nożną. Tegoroczne obchody 40-lecia strajku są doskonałym momentem do przypomnienia wydarzeń z grudnia 1981 roku.

strajk w kopalni Piast


Strajk był najdłuższym protestem w powojennej historii górnictwa. Ponad tysiąc górników 650 metrów pod ziemią strajkowało przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego. Dramatyczne wydarzenia trwały dwa tygodnie i na stałe zapisały się na kartach historii. W tym roku mija 40 lat od protestu w kopalni Piast, który wydarzył się od 14 do 28 grudnia 1981 roku.

W czwartek, 30 września o godzinie 18.00 w ośrodku „Kibice Razem” na Stadionie Miejskim odbędzie się spotkanie z bohaterami protestu. Zaproszenie przyjęli górnicy biorący czynny udział w strajku.

Głównym punktem obchodów będzie piątkowe spotkanie przeciwko Re-Plast Unii Oświęcim o godz. 18.00. W jego trakcie kibice będą mogli przypomnieć sobie o wydarzeniach sprzed 40 lat. Oba zespoły wystąpią w jubileuszowych koszulkach, a całe wydarzenie będzie zorganizowane w górniczym charakterze.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.