tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2021

Powraca szkoła rodzenia w Megrezie w ramach NFZ!

Po półtorarocznej przerwie do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez wraca szkoła rodzenia z zajęciami dla przyszłych rodziców. Dzięki nawiązanej jeszcze przed pandemią współpracy ze Szkołą Rodzenia Bociek połączono siły i najlepsze doświadczenia, by służyć jeszcze większą wiedzą i pomocą oczekującym narodzin dziecka w przygotowaniach do porodu i opieki nad noworodkiem.

Reklama

matka, dziecko, noworodek


Zajęcia zaczynają się we wrześniu, spotkania odbywają się we czwartki o 17.30. Zajęcia dla ciężarnych od 21 tygodnia ciąży poprowadzą doświadczone położne, certyfikowane doradczynie laktacyjne oraz położne.

Zajęcia finansowane są w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Program szkoły rodzenia składa się z 12 cotygodniowych spotkań. Tematyka zajęć związana jest z:

  • porodem: przygotowaniem do porodu, torbą do szpitala, porodem naturalnym, metodami łagodzenia bólu porodowego, cięciem cesarskim i porodem zabiegowym, planem porodu;
  • połogiem: opieką nad noworodkiem: fizjologią, pielęgnacją oraz dolegliwościami noworodka, karmieniem piersią.


Wiedza przekazywana jest w formie praktycznej i teoretycznej, tematyka zajęć jest obszerna, a o ich wyborze rodzice decydują sami rodzice - dodają koordynatorki.

Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu lub mailowo:
  • Marta Kliś - 609998666, martaklis@interia.eu
  • Dominika Smolińska - 669568116, poloznatychy@wp.pl.


szkoła rodzenia


Warto również przypomnieć, że po zakończonej niedawno modernizacji części położniczej Oddziału Ginekologiczno-Położniczego pacjentki mają do dyspozycji dwuosobowe sale w tzw. systemie rooming-in dla matek z dziećmi. Przy każdym pokoju jest łazienka.

Oddane do użytku skrzydło mieści również m.in.: gabinet diagnostyczno-zabiegowy, pracownię USG, bogato wyposażoną w aparaturę medyczną salę intensywnego nadzoru pooperacyjnego oraz pokój laktacyjny, w którym mamy mogą ściągnąć pokarm lub nakarmić dziecko piersią. Dodatkowo mamy z niepełnosprawnościami mają w megrezowskiej porodówce własną w pełni dostosowaną do swoich potrzeb łazienkę.

Trakt Porodowy mieści cztery kameralne sale porodowe z kwietnymi nazwami: Lawenda z wanną do porodów, Wiśnia, Stokrotka i Chaber. Każda została wyposażona w elektroniczny system nadzoru płodu, każda ma też własny węzeł sanitarny. Na pacjentki po porodach powikłanych czeka zmodernizowana i wyposażona w niezbędną aparaturę medyczną sala do cięć cesarskich, sala ciągłego nadzoru, a dla noworodków wymagających takiego wsparcia - stanowisko do resuscytacji. Drugie takie stworzono w części położniczej oddziału.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.