Wiadomości

  • 29 września 2021
  • 3 października 2021
  • wyświetleń: 3939

Stanowisko Urzędu Miasta dot. instalacji przetwarzania odpadów

Urząd Miasta Tychy opublikował swoje stanowisko dotyczące planów budowy instalacji beztlenowego przetwarzania odpadów biologicznych przez BM Recykling sp. z o.o..

odpady, śmieci
Na Urbanowicach może powstać instalacja beztlenowego przetwarzania odpadów · fot. pixabay.com


"W związku z wnioskiem złożonym przez prywatnego inwestora - BM Recykling sp. z o.o. z siedzibą w Andrychowie, o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn .: "Budowa instalacji beztlenowego przetwarzania odpadów biologicznych na działce o nr ewid. 354/29, obręb Urbanowice, miejscowość Tychy", zlokalizowanego przy ul. Lokalnej, informujemy, że postępowanie w tej sprawie jest w toku.

Wniosek rozpatrywany jest przez Urząd Miasta Tychy pod kątem formalno- prawnym. Wraz z wnioskiem złożony został raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, który aktualnie podlega opiniowaniu oraz uzgodnieniu przez organy zewnętrzne: Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej oraz Urząd Marszałkowski.

Chcemy wyraźnie podkreślić, że postępowanie trwa, a decyzja w tej sprawie nie została jeszcze wydana. Procedowanie sprawy może potrwać nawet kilka miesięcy.

W ramach postępowania wpłynęło wiele uwag, petycji oraz sprzeciwów wobec planowanego przedsięwzięcia. Wszystkie zostały zarejestrowane i zapewniamy, że będą podlegały wnikliwej analizie"
- czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie UM.

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.