Wiadomości

  • 28 września 2021
  • wyświetleń: 893

3 pijanych kierowców zatrzymanych w jednym dniu

Policjanci tyskiej drogówki tylko w poniedziałek zatrzymali trzech pijanych kierowców.

alkomat, policja, pijany kierowca


W ręce policjantów tyskiej drogówki wpadli nietrzeźwi kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, których wyniki badania na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziły, że kierowali pojazd w stanie nietrzeźwości. Dla tych nierozważnych kierowców Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Policja przypomina, że jazda w stanie nietrzeźwości to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Przypominamy, że prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Funkcjonariusze przypominają, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz - akceptujesz!". Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.