tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2021
  • 2 października 2021

Projekt „Lacus”: dbam o Jezioro - akcja segregacja!

Za nami:

W sobotę, 2 października czas na kolejną odsłonę projektu „Lacus”. Jak możemy pomóc Matce Naturze w przygotowaniu się na nadchodzącą zimę? Sprzątając! Weź ze sobą koleżankę, siostrę, brata i przyjdź nad Jezioro Paprocańskie! Razem oczyścimy teren wokół Jeziora i posegregujemy odpady. Niech ta niecodzienna akcja będzie okazją do dobrej zabawy i pożytecznego spędzenia wolnego czasu.

Reklama

akcja segregacja


Projekt Lacus to autorska propozycja edukacyjna Pauliny Niemczyk, skupionej wokół Jeziora Paprocańskiego. To propozycja dla tych, którzy szukają ciekawych sposobów na spędzenie czasu z najmłodszymi.

Paulina Niemczyk to absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, która w swojej twórczości artystycznej czerpie inspirację z natury, architektury i podróży. Ten interdyscyplinarny projekt badawczo-edukacyjny skierowany jest do dzieci i młodzieży z Tychów. Jego celem jest poszerzenie świadomości ekologicznej i wiedzy na temat ekosystemu Jeziora Paprocańskiego, także w kontekście historii tego miejsca oraz perspektyw turystyki i rekreacji. Poznanie specyfiki tego unikalnego obszaru umożliwią działania kreatywne z pogranicza nauki i sztuki, przybliżające zagadnienia z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii, jak warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów. Czas realizacji działań planowany jest do grudnia 2021 roku.

Miejsce zbiórki: Przystań kajakowa nad Jeziorem Paprocańskim.

Zapisy pod nr tel. 606 711 588 lub mailowo: p.niemczyk@muzeum.tychy.pl. Liczba uczestników ograniczona, wstęp wolny!

Więcej informacji: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/dbam-o-jezioro-akcja-segregacja-2/
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.