tychy.info

Wiadomości

  • 27 września 2021

Czym jest Papaina? czyli jak zredukować przebarwienia i wyrównać koloryt skóry?

Materiał partnera:

Wiele z nas szuka sprawdzonych sposób na piękną, jędrną skóra twarzy i ciała. Coraz więcej osób boryka się z kłopotliwymi przebarwieniami, których nie da się ukryć pod warstwą podkładu czy pudru. Poznajmy papainę - cenną substancję, która pomoże rozwiązać problem nieestetycznego przebarwienia Twojej skóry. Przyjrzyjmy się jej z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Whitpress


Papaina i jej krótka charakterystykaPapaina to związek chemiczny pochodzenia naturalnego. Używając profesjonalnego słownictwa, zaliczymy ją do kategorii substancji biologicznie aktywnych, o działaniu proteolitycznym. Co oznacza to w praktyce? Papaina wykazuje zdolność do rozkładu białek na peptydy lub aminokwasy. Co więcej, ma działanie przeciwutelniające, przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Jak sama nazwa wskazuje, papainę czerpie się z soku papai. Czysta postać substancji występuje w formie proszku lub płynu.

Zastosowanie - gdzie możemy odnaleźć papainę?Papaina ma bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Przede wszystkim jednak branża kosmetyczna korzysta z jej drogocennych właściwości. Kremy wyrównujące koloryt skóry to niekwestionowany hit ostatnich czasów, z których korzyści czerpie szerokie grono użytkowników borykających się z problemem przebarwienia skóry twarzy. Papainę odnaleźć można również w skarpetkach złuszczających do stóp, kremach antycellulitowych czy preparatach przeznaczonych na obszary skóry przesuszonej. Nierzadko odnajdziesz papainę również w składzie peelingów czy odżywek i masek do włosów.

Whitpress


Papaina, prócz tego że wyrównuje przebarwienia, także złuszcza naskórek. Dzięki temu cera naszej twarzy jest dogłębnie oczyszczona. Ma także korzystny wpływ na blizny. Do tego papaina wykazuje działanie antybakteryjne, dzięki czemu korzystnie wpływa również na problemy skórne. Jeden składnik wielu zastosowań. Papaina doskonale potrafi zadbać o odpowiednią pielęgnację twarzy kobiety.

StosowanieKremy zawierające w swoim składzie papainę należy stosować regularnie. To klucz do osiągnięcia zamierzonego efektu. Wszystko zależy od przeznaczenia preparatu. Dostępne są kremy na dzień, na noc lub uniwersalne. Pierwsze efekty regularnego stosowania można zauważyć już po 4-6 tygodniach.

Papaina dostępna jest również jako suplement diety w formie wygodnych kapsułek. Suplementacja "od środka" również posiada pozytywny wpływ na nasz organizm i wygląd skóry oraz włosów. Papaina to naturalna substancja, dzięki której pokonasz przebarwienia bezpowrotnie.