Wiadomości

  • 27 września 2021
  • wyświetleń: 648

4 powody, dla których warto znaleźć nocleg w Białce Tatrzańskiej

Materiał partnera:

Polskie Tatry to jedna z najpopularniejszych polskich atrakcji, która przyciąga w każdym roku miliony przyjezdnych z kraju i spoza niego. Choć Zakopane to zdecydowany faworyt wśród turystów, którzy obierają miasto jako swoją bazę wypadową, to warto przyjrzeć się także innym miejscowościom.

Whitpress


Jeśli chodzi o najwyższej jakości noclegi, Białka Tatrzańska będzie miejscem idealnym dla podróżnych chcących uniknąć zakopiańskiego zgiełku. Co najważniejsze, tamtejsza nowoczesna i klimatyczna baza noclegowa w niczym nie ustępuje tej, którą możemy znaleźć w najpopularniejszej destynacji na Podhalu — czyli w Zakopanem. Dlaczego warto wybrać Białkę Tatrzańską na cel swojej podróży w Tatry?

1. Wysoka jakość bazy noclegowejZacząć powinniśmy od najważniejszego elementu, którym jest wysoki poziom oferowanych apartamentów i pokoi. Choć Białka Tatrzańska już od kilku dekad cieszy się ogromną popularnością, to tamtejsza baza noclegowa ulega stałym modernizacjom, by sprostać oczekiwaniom nowoczesnego podróżnego.

Na miejscu znajdują się apartamenty i pokoje w zależności od preferencji podróżnych, które w znakomitej części nawiązują swoim wystrojem do bogatej kultury Podhala. W związku z tym znajdzie się tu wiele drewna i fantazyjnych wzorów.


2. GastronomiaBiałka Tatrzańska to również miejsce, w którym zadbano o odpowiedni poziom gastronomii. Potrzebny jest on szczególnie zimą, gdy na miejsce zjeżdża się wielu narciarzy, którzy w trakcie dnia na stoku chętnie udają się na posiłki do lokali. Stąd też duża różnorodność gastronomii — znajdziemy tu dania kuchni polskiej, międzynarodowej, a także te typowe i tradycyjne dla regionu Podhala.

3. Bliskość Tatr i największych atrakcji PodhalaChoć Zakopane leży bliżej najpopularniejszych miejsc w Tatrach, nie znaczy to, że z Białki Tatrzańskiej nie można się do nich dostać. Dystans to tak naprawdę nieco ponad 20 km, co nie powinno stanowić większego problemu dla zmotoryzowanych.

Na miejscu również znajdziemy wiele ciekawych atrakcji, takich jak lokalne szlaki górskie, termy Bania, czy Kotelnica Białczańska z bazą tras rowerowych i narciarskich (w zależności od pory roku).

4. Cisza i spokójJest to też miejsce o wiele spokojniejsze od głośnego Zakopanego, które żyje do późnych godzin nocnych. Dlatego też jeśli komuś zależy na ustronnym wypoczynku, często w ośrodkach leżących w sąsiedztwie lasu, Białka Tatrzańska będzie idealnym rozwiązaniem. Chwalą je sobie również rodziny, które poszukują kontaktu z naturą i ciszy podczas urlopu.