Wiadomości

  • 27 września 2021
  • wyświetleń: 1538

Skrzyżowanie Andersa i Burschego przejezdne, ale nie ma świateł

Dobra wiadomość dla kierowców. Skrzyżowanie ulic Andersa i Burschego zostało otwarte dla ruchu po pracach związanych z wdrażaniem Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS). Co ważne, w dalszym ciągu wyłączona jest sygnalizacja świetlna. Jej uruchomienie planowo ma mieć miejsce nie później niż za tydzień.

Skrzyżowanie Andersa i Burschego
Skrzyżowanie Andersa i Burschego już przejezdne · fot. MZUiM Tychy


Skrzyżowanie ulic Andersa i Buschego w Tychach jest jednym z 39 skrzyżowań modernizowanych w ramach zadania pod nazwą Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (w skrócie ITS). Dzisiaj - w poniedziałek, 27 września - zostało otwarte dla ruchu, choć prace w jego obrębie jeszcze się nie zakończyły.

- Skrzyżowanie jest już przejezdne, ale trwają jeszcze prace przy budowie dojść pieszych oraz te związane z budową nowej sygnalizacji świetlnej - mówi Jacek Tuchowski, kierownik Referatu Transportu i Zarządzania Ruchem Drogowym z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy. - Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Pamiętajmy, że pierwszeństwo przejazdu posiada ul. Burschego.

- Po przebudowie skrzyżowanie zyskało nową geometrię. Zmodyfikowaliśmy łuki oraz poszerzyliśmy ul. Burschego o dodatkowy pas ruchu - wyjaśnia Agnieszka Kijas, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Zabudowywana została też nowa sygnalizacja świetlna, której włączenie planujemy nie później niż za tydzień.

Docelowo skrzyżowanie zostanie wpięte do Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem. Przypomnijmy, że ITS znacząco usprawni komunikację w mieście, poprawi bezpieczeństwo, a także stworzy możliwość bezpośredniego sterowania ruchem. Zadanie jest w toku. Korzyści, jakie niesie ze sobą system, zobaczymy po uruchomieniu i kalibracji systemu, co ma mieć miejsce w II połowie 2022 roku.

ar / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.