Wiadomości

• 26 września 2021
  • wyświetleń: 1460

Wicelider pokonany! Hokeiści GKS Tychy wygrywają z KH Energa Toruń

W niedzielnym meczu 7. kolejki hokejowej Ekstraligi GKS Tychy pokonał w Toruniu tamtejszy KH Energa 3:2.

Wicelider pokonany! Hokeiści GKS Tychy wygrywają z KH Energa Toruń · fot. gkstychy.info

W pierwszej tercji w Toruniu było bez bramek. Obie drużyny miały swoje szanse, ale wynik pozostał bez zmian. Trójkolorowi dwukrotnie wybronili się grając w osłabieniu.

Wynik spotkania otworzył w 30. minucie Christian Mroczkowski, który wykazał się największym sprytem w podbramkowym zamieszaniu i skierował krążek do bramki gospodarzy. W 36. i 37. minutach meczu bramki dla KH Energa zdobyli odpowiednio Zieliński i Arrak. W ostatniej sekundzie drugiej tercji Bartłomiej Pociecha doprowadza do wyrównania - ta część spotkania zakończyła się wynikiem 2:2.

W 43. minucie Kamil Wróbel wykorzystał idealne podanie od Alexa Szczechury i z bliska pokonał bramkarza gospodarzy. Dzięki bramce "trójkolorowi" objęli prowadzenie w meczu i nie oddali go do ostatniej minuty.