Wiadomości

  • 25 września 2021
  • wyświetleń: 449

Problemy w związku - jak je rozwiązać?

Materiał partnera:

Nie ma związku, w którym nie byłoby sprzeczności - wynika to z tego, że każdy człowiek jest inny. Nieumiejętność słuchania, lekceważenie potrzeb partnera i zaburzona komunikacja nie ułatwia sprawy. Często pojawiają się kłótnie czy obojętność. Jakie problemy w związkach są typowe i jak je skutecznie rozwiązać?

Whitpress


Lista typowych związkowych problemówNajpopularniejszym problemem w związkach jest komunikacja, a raczej jej brak. Partnerzy nie tylko mają problem ze słuchaniem, ale również z wyrażaniem własnych emocji oraz uczuć. Pomóc w tym może tylko dobry psycholog. Związkom nie pomagają również żale i problemy z przeszłości - pojawiające się konflikty trzeba od razu rozwiązywać, aby się nie nawarstwiały. Ważne jest także, aby je szybko zażegnać, żeby nie tworzyły balastu, który będzie towarzyszył partnerom przez lata. Pomocą w takiej sytuacji może być poradnia psychologiczna online. Żywienie urazy występuje często w przypadku zdrady któregoś z partnerów. Taką traumę pozwoli Ci przepracować seksuolog. Dużym problemem w niektórych związkach są także… kontakty fizyczne. Brak seksu, czy choćby intymności w związku sygnalizuje problemy w innych dziedzinach. Brak cielesności może szybko doprowadzić do frustracji, a przez to do zaniku więzi emocjonalnej.

Psychoterapia parNajlepszym rozwiązaniem poważnych problemów w związku jest zapisanie się na psychoterapię dla par. Terapia w dzisiejszych czasach nie jest niczym wstydliwym, dlatego nierozsądne jest unikanie jej ze względu na to „co powiedzą inni”. Czynnikiem, który może wpływać na relacje jest rutyna dnia codziennego. Szara rzeczywistość również nie sprzyja rozkwitaniu związku. Psychoterapia taka może przybierać różne formy, a jej złożoność zależy od przyczyny, dla której przyszło się to terapeuty - niektóre pary mają problem z komunikacją, a inne z cielesnością. Specjalista z pewnością spojrzy szerzej na problem, z zupełnie innej perspektywy niż partnerzy. Psychoterapeuta podczas każdej sesji pomoże w swobodnej konwersacji na temat problemu, dzięki czemu można otwarcie rozmawiać o swoich uczuciach. Jeśli okaże się, że powodem problemów w związku są tak naprawdę problemy jednej osoby, psychoterapeuta może zaproponować terapię indywidualną. Warto mieć na uwadze, że w każdej relacji występują wzloty i upadki. Jeżeli czujesz, że związek wymaga naprawy, nie bój się poprosić o pomoc.