Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2021
  • wyświetleń: 2174

[ZDJĘCIA] Na rowerach do miasta partnerskiego!

W sobotę, 18 września obchody tegorocznego Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego rozpoczął w Tychach III Partnerski Rodzinny Rajd Rowerowy TYCHY - BIERUŃ - TYCHY. W rowerowym peletonie trasę 21 km pokonało 103 uczestników rajdu. Mimo wiszących nad uczestnikami chmur obyło się bez deszczu. Peleton pod eskortą policji prowadził Tyski Oficer Rowerowy - Michał Kasperczyk.

III Partnerski Rodzinny Rajd Rowerowy TYCHY - BIERUŃ - TYCHY - 18.09.2021 · fot. Michał Kasperczyk


W peletonie rowerzystów nie zabrakło również Wicemarszałek Senatu Gabrieli Morawskiej-Staneckiej oraz Przewodniczącej Rady Miasta Tychy Barbary Koniecznej.

Rowerzyści w trakcie rajdu mogli również odpocząć na Rynku w Bieruniu gdzie czekał na nich poczęstunek od Danone Bieruń oraz chwila wytchnienia przy dobrej muzyce w wykonaniu Sławka Rosowskiego, saksofonisty zespołu Bieruń Blues Band.

Nie zabrakło również wyróżnień: statuetki i dyplomy dla najstarszych i najmłodszych uczestników oraz najliczniejszych grup i rodzin wręczyli Krystian Grzesica - Burmistrz Miasta Bierunia i wicemarszałek senatu Gabriela Morawska-Stanecka.

Po tym miłym akcencie peleton ruszył w stronę Tychów, gdzie przy Urzędzie Miasta Tychy uczestnicy otrzymywali specjalne pieczątki upoważniające do odbioru limitowanej edycji skarpetek: Tychy Dobre Miejsce!

Zakończenie rajdu było również początkiem pikniku Postaw na Nogi, który do godziny 19.00 odbywał się w Parku Miejskim pod Żyrafą, gdzie nie brakowało atrakcji dla uczestników bez względu na wiek. Każdy mógł zobaczyć niezwykłe rowerowe show, bawić się w miasteczku rowerowym, przejechać się zabytkowym trolejbusem czy wziąć udział w biegach bądź paradzie z mistrzem olimpijskim Dawidem Tomalą!

- Ogromnie cieszę się, że po raz 17 udało nam się w Tychach zorganizować obchody Europejskiego Dnia Bez Samochodu, w Tygodniu Transportu Zrównoważonego. To piękna idea mają za zadanie jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców metropolii do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze - mówi Michał Kasperczyk - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Tychy ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego.

- Nie bez znaczenia są również inwestycje w infrastrukturę co roku przybywa nam w Tychach wyremontowanych nowych równych dróg rowerowych i choć do ideału wciąż daleka droga to w końcu pojedyncze odcinki dróg zaczynają stanowić nam całość co bardzo usprawnia poruszanie się po mieście na rowerach ale również na rolkach i hulajnogach.

- To już drugi sezon kiedy obok roweru miejskiego tyszanie mogą również przemieszczać się po ulicach miasta na hulajnogach i jak widać trend ten przyjął się w naszym mieście - dodaje Michał Kasperczyk

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.