Wiadomości

  • 21 września 2021
  • 22 września 2021
  • wyświetleń: 2134

Zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Tychy-Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 21- 23 września wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Przebudowa wiaduktu Grota-Roweckiego
Przebudowa wiaduktu Grota-Roweckiego - 09.2021 · fot. Podsiadły


Komunikat Kolei Śląskich:

W związku z przebudową wiaduktu nad torami na ulicy Gen. Grota-Roweckiego w Tychach oraz wiążącą się z tym koniecznością wstrzymania ruchu na linii kolejowej, Koleje Śląskie wprowadzają Zastępczą Komunikację Autobusową na odcinku Tychy - Tychy Lodowisko. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać w terminach od 21.09 do 23.09, od 19.10 do 21.10 oraz od 26.10 do 28.10.2021 r. i obejmie pociągi kursujące na trasie Katowice - Tychy Lodowisko. Postoje na przystanku Tychy Grota - Roweckiego zostają zawieszone, również autobusy komunikacji zastępczej ZKA (BUS) będą pomijać przystanek Tychy Grota - Roweckiego.

Miejsca zatrzymywania się zastępczej komunikacji autobusowej:  • Tychy: przystanek autobusowy Tychy Dworzec PKP, Stanowisko nr 1 (ul. Dworcowa),
  • Tychy Zachodnie, przystanek autobusowy Tychy Harcerska (Tychy, ul. Harcerska),
  • Tychy Aleja Bielska, przystanek autobusowy Tychy Bielska Szpital (Tychy, al. Bielska),
  • Tychy Lodowisko, przystanek autobusowy Tychy Lodowisko (Tychy, ul. Wyszyńskiego).


W ZKA istnieje możliwość przewozu osób o ograniczonej możliwości poruszania się - linia obsługiwana przez pojazdy niskopodłogowe.

Przewóz rowerówPrzewóz rowerów możliwy wewnątrz pojazdów jedynie w wyznaczonym miejscu, gdy rower nie utrudnia poruszania się po pojeździe. Podróżny z rowerem jest zobowiązany ustąpić miejsca osobie niepełnosprawnej lub osobie z wózkiem dziecięcym, a w razie konieczności opuścić pojazd.

Podróżny odpowiada za odpowiednie zabezpieczenie roweru podczas przejazdu. Posiadany bilet na przewóz roweru nie jest gwarancją miejsca w pojeździe.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy, Koleje Śląskie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.