Wiadomości

  • 16 września 2021
  • 17 września 2021
  • wyświetleń: 2816

Inauguracyjny weekend w Teatrze Małym: coś dla dzieci i dorosłych

W najbliższy weekend 18 i 19 września odbędzie się oficjalne rozpoczęcie sezonu artystycznego 2021/2022 w Teatrze Małym w Tychach.

Teatr Mały w Tychach
Teatr Mały · fot. Teatr Mały


W sobotę o godzinie 16.00 spektaklem pt.: ”Wystarczy być” Teatru Maska z Rzeszowa zostanie zainaugurowana Scena Młodego Widza.

Przedstawienie to przede wszystkim bajka o przyjaźni - takiej po prostu - bezinteresownej - takiej, która jest i niczego nie oczekuje w zamian. Ale nie tylko. Również o sile wyobraźni, która potrafi zmieniać rzeczywistość. Bohaterowie „Wystarczy być” wykorzystują tę siłę, by tworzyć własny, bajkowy świat (czasami kolorowy i piękny, a czasem, gdy wyobraźnia nie chce się słuchać właściciela- szary).

Spektakl wystarczy być Teatru Maska
Spektakl "Wystarczy być" Teatru Maska z Rzeszowa · fot. materiały prasowe


Urocze postaci - Wiewiórka, Mrówka, Słoń próbują zmierzyć się ze swoimi pragnieniami i dowiedzieć się, co w ich życiu jest najważniejsze, i co im daje radość. Wszystko to podane jest w sympatyczny, lekko filozoficzny - jak przystało na bajki Toona Tellegena - sposób. Przedstawienie Teatru Maska powstało na podstawie książki „Nie każdy umiał się przewrócić” Toona Tellegena.

Bilety do kupienia w kasie Teatru Małego i na interticket.pl

Dzień później 19 września o godzinie 17.00 przedstawieniem „Kasta la vista” Teatru Ateneum z Warszawy, nastąpi inauguracja sezonu 2021/2022 dla widzów dorosłych.

A co by było gdyby… pewnego dnia z Twojego konta zniknęły wszystkie pieniądze i życie wymknęło się spod kontroli? Zapraszamy na kipiącą od absurdu i czarnego humoru komedię o współczesnym świecie i jego problemach.

„Kasta la vista" Teatru Ateneum z Warszawy
„Kasta la vista" Teatru Ateneum z Warszawy · fot. materiały prasowe


Jacek Kraft to agent nieruchomości, który z powodzeniem prowadzi zawodową działalność. Pewnego dnia przychodzi do banku, aby wypłacić pieniądze. Nieoczekiwanie pojawiają się kłopoty z realizacją transakcji, a z pozoru błaha sprawa urasta do poważnego problemu. Jacek przestaje być panem własnych pieniędzy… i życia. Zaczyna się ryzykowna gra. Kasta la vista to komedia absurdu, przewrotny i pełen czarnego humoru traktat o współczesnym świecie: pozornej sprawiedliwości, równości i wolności w dobie powszechnej globalizacji. Spektakl nagrodzony na FESTIWALU KOMEDII „TALIA” w Tarnowie (2011) oraz na KATOWICKIM KARNAWALE KOMEDII (2012). Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

ar / tychy.info

źródło: Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj