Reklama

Wiadomości

 • 16 września 2021
 • 18 września 2021
 • wyświetleń: 2169

III Partnerski Rodzinny Rajd Rowerowy Tychy - Bieruń - Tychy

Za nami:

W sobotę, 18 września III Partnerski Rodzinny Rajd Rowerowy TYCHY - BIERUŃ - TYCHY rozpocznie tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach, którego głównym celem jest zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska nawyków. W tym roku tradycyjnie nie zabraknie ciekawych atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku.

Partnerski Rodzinny Rajd Rowerowy - zdjęcie archiwalne
Partnerski Rodzinny Rajd Rowerowy - zdjęcie archiwalne · fot. materiały prasowe


Rodzinny Rajd Rowerowy wyruszy o godz. 12:00 przy Urzędzie Miasta Tychy. Rowerzyści pokonają trasę do Bierunia, gdzie czeka ich poczęstunek i wrócą do Tychów na Plac pod Żyrafą na którym do godz. 19:00 nie zabraknie niecodziennych atrakcji w ramach pikniku „Postaw na nogi”. Więcej o tym wydarzeniu w artykule Trening z olimpijczykiem i parada ekologicznych pojazdów pod Żyrafą.

Dla 50 pierwszych uczestników rajdu przygotowano specjalne limitowane niespodzianki z Miasta Tychy, ale każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy dyplom i opaskę odblaskową. Ponadto Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka ufundowała puchary dla najliczniejszej grupy zorganizowanej, najliczniejszej rodziny, najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu.

Rajd odbędzie się pod eskortą policji i straży miejskiej na trasie liczącej 21 km przebiegającej ulicami:

Urząd Miasta Tychy - al. Niepodległości, nawrotka na skrzyżowaniu z ul. Grota Roweckiego, Niepodległości, Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Towarowa, Cielmicka, Strefowa, Serdeczna, Lokalna, Świerczyniecka, Szynowa, Łysinowa, Wita, Chemików, Krakowska - RYNEK Bieruń - Oświęcimska, Serdeczna, Przejazdowa, Główna, Modrzewskiego, Niepodległości - Urząd Miasta Tychy - Park Miejski.

Udział w rajdzie jest bezpłatny! Osoby do lat 16 mogą wziąć udział w rajdzie tylko pod opieką osób dorosłych. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Honorowy Patronat nad rajdem objęli:
Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka
Prezydent Miasta Tychy - Andrzej Dziuba
Burmistrz Miasta Bierunia - Krystian Grzesica

A na rowery zaprasza Michał Kasperczyk - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Tychy ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego

Idea Europejskiego Dnia Bez Samochodu powstała w 1998 roku we Francji. W Tychach Dzień bez Samochodu obchodzony jest po raz 17, wydarzenia związane z tym dniem w naszym mieście zainicjowało Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY.

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Tychach, który trwa od 16-22 września zakończy oficjalne otwarcie zajezdni autobusowo-trolejbusowej PKM Tychy po przebudowie w dniu 22.09.2021r (Europejski Dzień Bez Samochodu).

- Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców metropolii do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście - mówi Michał Kasperczyk jeden z organizatorów.

PROGRAM wydarzeń w dniu 18 września • 11:30 - Zbiórka uczestników rajdu w Parku Miejskim
 • 12:00 - START rajdu przy Urzędzie Miasta Tychy (12km)
 • 12:40 - Półmetek Rynek w Bieruniu
 • 13:20 - START z Rynku w Bieruniu do Tychów (9km)
 • 14:00 - META rajdu w Parku Miejskim w Tychach
 • 14:10 - Rowerowe Show
 • 15:00 - Spotkanie z gościem specjalnym - Dawidem Tomalą, złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 w chodzie na 50 km
 • 15:30 - parada na ekologicznych środkach transportu (rowerach, rolkach, hulajnogach)
 • 16:15 - trening z mistrzem Dawidem Tomalą (złoty medalista Tokio 2020) oraz pokaz tańca seniorów (Internationaler Bund Polska)
 • 16:30 i 18:00 - Rowerowe Show
 • 17:00 - 19:00 - Pokazy i warsztaty rolkowe z profesjonalną grupą instruktorów, trening nordic walking, wystawa retro-rowerów i wiele innych atrakcji!


partnerski rodzinny rajd rowerowy

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.