tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 września 2021

Źle wykonany remont - co dalej?

Materiał partnera:

Na długi czas przed planowanym remontem, szukamy informacji o najlepszych firmach remontowo-budowlanych. Najczęściej wybieramy fachowców z polecenia przyjaciół i rodziny, lub takich, którzy mieli bardzo dobre opinie na stronach internetowych. Co jeżeli źle wybraliśmy i teraz z rozczarowaniem patrzymy na mieszkanie, które po remoncie zupełnie nie spełnia naszych oczekiwań? Jak poradzić sobie w obliczu źle wykonanego remontu?

Whitpress


Odszkodowanie, czyli źle wykonany remontNiestety, ale nierzetelni wykonawcy mogą na dobre zepsuć radość z zakupu nowego mieszkania. Bardzo często zdarzają się sytuacje, gdy zleceniobiorca popełnia liczne błędy w wykonywanych pracach, nie jest terminowy, a robota znacznie się przedłuża. Co powinniśmy zrobić w takim przypadku? Nie martw się i poznaj swoje prawa.

Zdecydowana większość osób, która decyduje się zatrudnić wyspecjalizowanych fachowców, dla których prace remontowe są codziennością, nie podpisują umowy. To właśnie w niej powinny być zawarte takie informacje jak dokładna data rozpoczęcia i zakończenia pracy, dane zlecenia czy też obowiązki fachowców. Taką umowę strony najczęściej zawierają w formie ustnej, a przy dochodzeniu swoich praw, potwierdzić to mogą wysyłane wiadomości oraz poczta elektroniczna. Nie musisz się obawiać, że brak spisanej umowy działa na Twoją niekorzyść. Umowa ustna jest równie istotna i na jej podstawie możesz domagać się odpowiedzialności, dla nieuczciwego wykonawcy.

Co zrobić - źle wykonany remontJeśli jesteś osobą poszkodowaną, gdyż remont był wykonywany przez nierzetelnego wykonawcę, możesz podjąć rozmaite kroki. Kancelaria radcy prawnego to miejsce, gdzie powinieneś się zgłosić w pierwszej kolejności. Warto porozmawiać ze specjalistami w swojej dziedzinie, którzy spojrzą indywidualnie na Twoją przykrą sytuację i doradzą Ci najlepsze rozwiązanie. Pozwól przeanalizować sprawę, a osoby wykwalifikowane osoby znajdą środki ochrony prawnej, dzięki którym otrzymasz należne odszkodowanie za źle wykonany remont.

Źle wykonany remont, czyli co może pomócKiedy remont Twojego domu, mieszkania bądź lokalu jest przeprowadzany w sposób niedopuszczalny, a podstawowe błędy wykonane przez zleceniobiorcę zwracają uwagę nawet amatora, warto dowiedzieć się, co zrobić w takiej sytuacji. Istnieją dwie opcje, z których możesz skorzystać. Możesz odstąpić od zawartej umowy lub wystąpić o wykonanie zastępcze. Należy jednak nadmienić, że przed podjęciem takiej decyzji, należy pisemnie poinformować wykonawcę, że następuje zmiana w sposobie wykonywania prac remontowych. Musisz tam zawrzeć określony termin, na przykład 14 dni od doręczenia tego wezwania. Jeżeli zleceniobiorca nie dostosuje się do tego, po wyznaczonej dacie możesz odstąpić od zawartej z wykonawcą umowy, lub zlecić dalszą część prac remontowych innej firmie remontowo-budowlanej, która skończy zadanie na koszt poprzedniego zleceniobiorcy.