Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2021
  • 19 października 2021
  • wyświetleń: 3228

Pierwszy Festiwal Integracyjny Piosenki Dziecięcej "Bez barier"

Za nami:

Stowarzyszenie Projekty Edukacyjno-Kulturalne "PEK" z siedzibą w Katowicach organizuje wspólnie z Fundacją PZU pierwszy Festiwal Integracyjny Piosenki Dziecięcej pod nazwą "Bez barier" - Tychy 2021.Festiwal skierowany jest zarówno do dzieci pełnosprawnych, jak i tych z orzeczoną niepełnosprawnością. Koncert Finałowy odbędzie się w dniu 19 października w SDK "Tęcza" w Tychach. Do końca września są przyjmowane zgłoszenia uczestników. Zaproszenia zostały wysłane już do tyskich szkół podstawowych.

Celem zadania jest zorganizowanie i zrealizowanie Festiwalu w którym wezmą udział dzieci mieszkające na terenie Miasta Tychy w przedziale wiekowym od 7 do 15 lat z publicznych szkół podstawowych. Cechą wyróżniającą to przedsięwzięcie jest przede wszystkim fakt, iż uczestnikami tego wydarzenia będą zarówno dzieci pozbawione jakichkolwiek niepełnosprawności, jak i osoby niepełnosprawne. Wspólnym mianownikiem jest natomiast ich pasja i zamiłowanie do muzyki, a przede wszystkim śpiewu.

- Mimo tego, że już dwie dekady żyjemy w XXI w. ciągle stawiamy pytania: czy na pewno i w jakim stopniu tolerujemy obecność niepełnosprawnych w naszym otoczeniu? Czy na pewno nie przechodzimy obok nich obojętnie? Czy na pewno nie dzielimy ich na "Oni i My"? I najważniejsze, Czy potrafimy dostrzec i docenić ich umiejętności i zdolności? - mówią pomysłodawcy.

Realizacja projektu ma przede wszystkim łamać te stereotypy i zwrócić uwagę, jak ważna i cenna jest integracja społeczna osób bez niepełnosprawności i z niepełnosprawnościami, szczególnie od najmłodszych lat. Wspólna integracja dzieci podczas Festiwalu pozwala zatem spojrzeć na siebie nawzajem, jak na równych sobie. Pozwala na wspólne przeżywanie tych samych emocji, poznawaniu siebie i nawiązywaniu więzi. Scena to takie miejsce gdzie wychodząc na nią, dzieci niejednokrotnie łamią swoje niemożności prezentując przy tym swoje pasje, zdolności i talenty artystyczne, a prawdziwą nagrodą dla każdego z nich są brawa i uznanie całego otoczenia.

Lubisz śpiewać ? Masz od 7 do 15 lat? Nagraj telefonem swoje wykonanie ulubionej piosenki i weź udział w eliminacjach do Festiwalu wysyłając plik wideo!

Na materiał zgłoszeniowy składa się nagranie audio-video (wykonane np. kamerą, telefonem komórkowym) przedstawiające osobę/y wykonującą/ce “na żywo” jedną piosenkę z dowolnego, wybranego przez siebie repertuaru (dopuszczalny akompaniament, półplaybacki lub śpiew a capella).
Utwór powinien być nie krótszy, niż 2 minuty i nie dłuższy niż 6 minut.

Plik w formacie (mp4, avi, wmv lub mov) powinien zostać przesłany na adres mailowy Festiwalu: stowarzyszeniepek.festiwal@gmail.com. Jeśli plik przekracza wielkość 15 MB należy przesłać pliki za pomocą darmowej domeny wetransfer.com umożliwiającej przesył plików do 2GB.

Na etapie zgłoszeń (ETAP I ) należy w mailu podać: Imię, wiek oraz pełną nazwę szkoły. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia będzie zwrotna informacja przesłana przez Organizatora na adres mailowy uczestnika.

Strona wydarzenia pod adresem: https://stowarzyszeniepek.pl/festiwal.

bez barier, festiwal integracyjny piosenki dziecięcej

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.