Reklama

Wiadomości

  • 13 września 2021
  • 20 września 2021
  • wyświetleń: 2221

[ZDJĘCIA] 200 młodych ludzi sprzątało tyskie tereny zielone

W Tychach, podobnie jak w całej Polsce 15 września odbyła się akcja sprzątania świata organizowana przez Klub Młodych Stowarzyszenia "Dla Polski" pn. #SprzątamyDlaPolski. Chętni sprzątali w szczególności na obrzeżach Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Kochanowskiego i przy dworcu PKP. Zobaczcie fotorelację!

Akcja #SprzątamyDlaPolski w Tychach
Akcja #SprzątamyDlaPolski w Tychach · fot. Klub Młodych Stowarzyszenia "Dla Polski"


15 września w ramach ogólnopolskiej akcji Klubu Młodych Stowarzyszenia „Dla Polski” w kilkudziesięciu miejscowościach w całej Polsce młodzi ludzie sprzątali swoje małe ojczyzny. Zielone tereny przy dworcu PKP w Tychach i Park Górniczy oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Kochanowskiego zostały przez młodzież z Tychów posprzątane z porzuconych śmieci. Akcja miała na celu szerzenie świadomości ekologicznej nie tylko młodzieży, ale i samych mieszkańców. Udało się zebrać blisko 50 worków 120 litrowych odpadów w ciągu godziny! W inicjatywie udział wzięło 200 młodych społeczników.

Akcja #SprzątamyDlaPolski w Tychach
Akcja #SprzątamyDlaPolski w Tychach · fot. Klub Młodych Stowarzyszenia "Dla Polski"


- Takie akcje są bardzo potrzebne. Musimy do zwrócić większą uwagę na czystość terenów zielonych, zachęcać nie tylko młodzież do pielęgnowana ich, ale i mieszkańców. Powinniśmy częściej organizować takie akcje z oczyszczania lokalnych lasy i terenów zielonych, aby ta okolica stał się jeszcze piękniejsza - mówi jeden ze współorganizatorów, Jan Goleński.

- Ważne jest nie tylko przeprowadzanie takich akcji, ale i dbanie o tereny zielone każdego dnia. Każdy mieszkaniec Tych na co dzień może dawać dobry przykład i inspirować innych do pozytywnego działania - powiedziała Sara Rakocy, współinicjator projektu.

Akcja #SprzątamyDlaPolski w Tychach
Akcja #SprzątamyDlaPolski w Tychach · fot. Klub Młodych Stowarzyszenia "Dla Polski"


- W naszej szkole uczniowie od najmłodszych klas są uczeni zasad segregacji. Na terenie szkoły, wewnątrz budynku ustawione są pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Myślę, że Akcja #SprzątamyDlaPolski pokazuje naszym uczniom, że wiedza, którą przekazujemy w czasie lekcji w terenie, quizów i konkursów jest potrzebna. Udział tak dużej ilości naszych uczniów w tegorocznej edycji Sprzątania Świata pokazuje, jak bardzo jest dla nich ważne dbanie o nasze środowisko. Nasi uczniowie na co dzień biorą aktywny udział w tego typu wydarzeniach angażując się w recykling, lekcje terenowe czy akcję Zero-Waste. Jako szkoła możemy pochwalić się iż nasz uczeń został laureatem konkursu Ministra Środowiska ”Wczujmy się w klimat”- mówi Agnieszka Staroń, nauczyciel geografii w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Kochanowskiego.

Akcja #SprzątamyDlaPolski w Tychach
Akcja #SprzątamyDlaPolski w Tychach · fot. Klub Młodych Stowarzyszenia "Dla Polski"


- Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji akcji kadrze i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr im. Jana Kochanowskiego, Urzędowi Miasta Tychy, a w szczególności kierownikowi Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Antoniemu Zazakowny, MASTER - ODPADY I ENERGIA Sp. z o.o. oraz lokalnym mediom - Michał Róg, współorganizator akcji w Tychach.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem i Pełnomocnika Premiera ds. Czystego Powietrza - Bartłomieja Orła.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.