Wiadomości

  • 12 września 2021
  • wyświetleń: 966

Jakie badania trzeba zrobić do morskiego świadectwa zdrowia?

Materiał partnera:

Morskie świadectwo zdrowia to dokument niezbędny dla marynarzy wykonujących rejsy międzynarodowe oraz śródlądowe, a także dla tych pracujących za granicą na lądzie. Jednak nie tylko oni potrzebują odpowiedniego certyfikatu. Świadectwo wymagane jest także od kandydatów na marynarzy, kandydatów do Akademii Morskiej oraz uczniów szkół morskich. Sprawdź, jakie badania należy wykonać, aby otrzymać certyfikat. 

Jakie badania trzeba zrobić do morskiego świadectwa zdrowia?


Morskie świadectwo zdrowia - gdzie je uzyskać?Żeby otrzymać morskie świadectwo zdrowia należy wykonać wszelkie niezbędne badania. Jest to konieczne, aby możliwe było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim członkom załogi. Morskie świadectwa zdrowia wydaje się na podstawie opinii wystawionej przez lekarza medycyny pracy. Istnieją metody, które pozwalają na przyspieszenie procedury otrzymania świadectwa. Jedną z nich jest poproszenie o uznanie badań przeprowadzonych u swojego lekarza specjalisty. Przed wizytą u lekarza lekarza należy jednak wybrać na jakiego rodzaju certyfikacie nam zależy - wyboru można dokonać spośród ponad 30 możliwości, możesz otrzymać m.in. Świadectwo Międzynarodowe lub certyfikat Marshall. Żeby uzyskać morskie świadectwo zdrowia konieczne jest wykonanie szeregu badań np. morfologii, jednak ich przeprowadzenie jest ważne nie tylko z perspektywy uzyskania dokumentu, ale także pozyskania informacji. Wyniki badań dają bowiem rzetelną informację o stanie zdrowia i pozwalają na wczesnym etapie wykryć niebezpieczeństwa, które mogą przeszkodzić pracy marynarza lub całkowicie ją uniemożliwić.

Jakie badania są niezbędne?Podstawą do określenia stanu zdrowia są laboratoryjne badania krwi. Zalicza się do nich morfologia, która wykazuje m.in. liczbę krwinek białych i czerwonych, płytek krwi, retikulocytów, poziomu hemoglobiny i hematokrytu. Do badań laboratoryjnych zalicza się również badanie poziomu glukozy we krwi oraz badanie moczu. Należy wykonać także RTG płuc, które pozwoli na wykrycie ewentualnych zaburzeń pracy serca lub płuc. Jeżeli chodzi o badania serca, to należy wykonać także badania EKG, które jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne, a elektrokardiografia daje obraz pracy serca i wykrywa ewentualnych nieprawidłowości. Po zakończeniu badania wyniki zostają zinterpretowane przez kardiologa i to jego interpretacja jest brana pod uwagę przy ocenie wyników. Należy także przedstawić wyniki informujące o stanie uzębienia, słuchu oraz wzroku. Badania okulistyczne oraz laryngologiczne przeprowadzane są raz na 4 lata. Wszystkie te czynniki pozwalają określić ogólny stan zdrowia danej osoby, a ich wyniki decydują o tym, czy możliwe jest otrzymanie morskiego świadectwa zdrowia. Ponadto, często przeprowadza się także testy narkotykowe wykluczające spożywanie nielegalnych substancji odurzających. Przeprowadzane są również konsultacje u doświadczonych specjalistów, m.in. neurologiczne. Jeżeli chodzi natomiast o kobiety, to dodatkowo powinny one wykonać badania w gabinecie ginekologicznym lub wykonać test ciążowy i udokumentować jego wyniki.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: [url= https://hms-assistance24.com/