Wiadomości

  • 11 września 2021
  • 13 września 2021
  • wyświetleń: 5071

[ZDJĘCIA] "Skazany na bluesa" w Parku Miejskim Solidarności

W piątek, 10 września w Tychach w Parku Miejskim Solidarności Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego z Katowic wystartowała 11. Noc Teatrów Metropolii. O godzinie 20.00 widownia mogła obejrzeć plenerowy spektakl „Skazany na bluesa” w reżyserii Arkadiusza Jakubika. To poruszająca historia o przyjaźni, wolności, miłości i przede wszystkim o nie zawsze wygranej walce z samym sobą.

"Skazany na bluesa" reż. A. Jakubik - spektakl plenerowy // inauguracja 11. Nocy Teatrów Metropolii · fot. Tomasz Gonsior


Kilkunastu aktorów Teatru Śląskiego, grająca na żywo kapela, klimat śląskich malarzy naiwnych i nieśmiertelne piosenki Dżemu układają się w poruszającą historię o przyjaźni, wolności i miłości, lecz przede wszystkim o nie zawsze wygranej walce z samym sobą. W roli głównej Maciej Lipina - wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i pedagog muzyczny.

Organizatorem wydarzenia jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, a partnerem Miasto Tychy.

ab / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.