Reklama

Wiadomości

  • 12 września 2021
  • wyświetleń: 1263

Skorzystaj z mieszkania chronionego. Dla kogo jest dostępne?

Opiekunowie osób starszych w wieku 60+, którzy potrzebują trochę czasu dla siebie w związku z pracą, nauka, leczeniem, remontem mieszkania czy po prostu odpoczynkiem mogą skorzystać z nowej i wciąż rzadko dostępnej formy wsparcia - komfortowego mieszkania pobytu czasowego dla swoich podopiecznych.

mieszkanie chronione, senior, dps
fot. UM Tychy


Mieszkanie składa się z trzech pokoi i mieści się w budynku Centrum Usług Społecznościowych w Tychach przy Edukacji 11.

Seniorzy mogą skorzystać z pokoi 1-osobowych z łazienką, tv, salonem i aneksem kuchennym. Maja zapewnione 3 posiłki dziennie i usługi opiekuńcze 24 h/7 dni w tygodniu. Z mieszkania można korzystać od 3 do 61 dni. Korzystanie z niego jest odpłatne (wysokość opłaty jest wyliczana indywidualnie, w zależności od dochodu opiekuna).

- Od lipca br. skorzystało z niego 10 osób. Zapraszamy mieszkańców do korzystania z tej formy wsparcia. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące mieszkań chronionych w naszym mieście - mówi Iwona Rogalska - dyrektor MOPS w Tychach.

Kontakt:

- KOORDYNATOR MIESZKAŃ CHRONIONYCH MOPS TYCHY - MIROSŁWA PORANEK, TEL. 32 323 22 41 , E-MAIL: DPOS@MOPS.TYCHY.PL
- KOORDYNATOR PROJEKTU - PAWEŁ KASPRZYK, TEL. 32 323 22 41 , E-MAIL: PROJEKTY@MOPS.TYCHY.PL

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.