Wiadomości

  • 10 września 2021
  • wyświetleń: 2522

[FOTO] Gala 50-lecia GKS Tychy. Henryk Guth wygrał plebiscyt

W czwartek, 9 września w sali koncertowej Mediateki odbyła się Gala GKS Tychy. Rozstrzygnięto plebiscyt na najlepszego sportowca 50-lecia klubu - został nim, wybrany głosami kibiców, olimpijczyk Henryk Gruth!

Gala z okazji 50-lecia GKS Tychy - 09.09.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Gościem gali był m.in. prezydent Tychów Andrzej Dziuba. Prezesi klubu - Krzysztof Woźniak i Leszek Bartnicki uhonorowali go pamiątkową statuetką. Przypomnijmy, że w latach 90. A. Dziuba był prezesem klubu. Przyznanie statuetki było wyrazem zaangażowania miasta w działalność GKS-u.

W programie uroczystości znalazł się panel dyskusyjny dotyczący historii klubu i jego jubileuszu, następnie wyświetlono premierowo film o klubie GKS Tychy. Można obejrzeć zapis transmisji na żywo z wydarzenia, zaś dokument zostanie zaprezentowany szerszej publiczności w piątek, 10 września o godzinie 18.00 w Tyskiej Galerii Sportu.

Rozstrzygnięto także plebiscyt "Twoich Tychów" na najlepszego sportowca 50-lecia klubu - został nim, wybrany głosami kibiców hokeista Henryk Gruth - wieloletni kapitan GKS-u Tychy i reprezentacji Polski, czterokrotny olimpijczyk. Przez ponad 20 lat pracował w Szwajcarii, gdzie w hokejowym klubie z Zurychu odpowiadał za całokształt szkolenia młodzieży.

W Tyskiej galerii Sportu można obejrzeć m.in. fotografie ze sportowej kariery Grutha, jego reprezentacyjną koszulkę, olimpijskie akredytacje (Lake Placid, Sarajewo, Calgary, Albertville), a także pamiątkowe krążki z wielu światowych imprez hokejowych. Rarytasem zbiorów są pierwsze łyżwy - przykręcane do butów - na których mały Heniek uczył się jeździć na stawie w pobliżu rodzinnego domu w Rudzie Śląskiej Halembie.

„Złota Dziesiątka 50-lecia” wybrana przez czytelników i internautów tygodnika "Twoje Tychy":1. Henryk Gruth (hokej),
2. Mariusz Czerkawski (hokej),
3. Lucyna Langer - Kałek (lekkoatletyka),
4. Roman Ogaza (piłka nożna),
5. Henryk Średnicki (boks),
6. Marian Piechaczek (piłka nożna),
7. Krzysztof Bizacki (piłka nożna),
8. Alfred Potrawa (piłka nożna),
9. Kazimierz Szachnitowski (piłka nożna),
10. Krzysztof Oliwa (hokej).

Zapis transmisji gali:

ar / tychy.info

źródło: Tyska Galeria Sportu, GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.