Wiadomości

  • 9 września 2021
  • wyświetleń: 628

Domek na drzewie, czyli spełnienie dziecięcego marzenia

Materiał partnera:

O domku na drzewie marzy z pewnością nie jedno dziecko. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to wspaniałe miejsce do zabawy i spędzenia w wolnego czasu. Na pewno nie jeden rodzic chciałby sprawić właśnie, taki atrakcyjny prezent swojemu maluchowi, ponieważ nie ma niczego przyjemniejszego, jak zobaczyć radość i uśmiech na twarzy naszej pociechy. Jaki, zatem jest koszt budowy domku na drzewie, w którym dziecko spędzi niezapomniane chwile swojego dzieciństwa?

Whitpress


Domek na drzewie, czyli od czego zacząć?Zanim zdecydujemy się na budowę domku na drzewie, powinniśmy upewnić się, czy na naszej działce, bądź w ogrodzie rośnie odpowiednie drzewo, które będzie jego oparciem, więc musi spełniać określone warunki bezpieczeństwa. Przede wszystkim powinno być zdrowe, bo tylko takie zapewni odpowiednią podporę i spowoduje, że nie załamie się pod wpływem jego ciężaru.

Takie, drzewo nie może, także być zaatakowane przez pasożyty, czy inne choroby, które mogłyby negatywnie wpłynąć na gałęzie, czy pień, stwarzając duże niebezpieczeństwo dla dzieci, które będą korzystały z przydomowej atrakcji. Najlepszymi gatunkami drzew pod domek są dęby, buki, klony, oraz jabłonie, czy lipy, a także solidne i masywne jodły. Drzewa, które będą się najbardziej nadawały powinny być głęboko ukorzenione, o rozłożystych gałęziach, ale niezbyt wysokie.

Czy przed budową domku na drzewie potrzebne są jakieś formalności?Co prawda na budowę domku na drzewie nie potrzebujemy pozwolenia, lecz nie zaszkodzi upewnić się, czy nasi sąsiedzi nie będą mieli nic przeciwko planowanej budowie. Jest to bardzo istotna kwestia, gdyż domek będzie znajdował się na pewnej wysokości, co może być dużym problemem, zakłócając innym widok z okna, czy ingerując w ich prywatność.

Dlatego, mając sąsiadów mieszkających blisko miejsca, gdzie ma stanąć domek na drzewie, warto ich uprzedzić i zapytać o zdanie, gdyż w ten sposób unikniemy niepotrzebnych kłótni i spięć. Każdy, bowiem woli żyć w zgodzie i należytej przyjaźni z osobami, które mieszkają w pobliżu.

Projekt domku na drzewieZanim przystąpimy do realizacji marzenia naszego dziecka, powinniśmy przygotować projekt domku na drzewie, aby został on nie tylko dobrze zbudowany, ale by był przede wszystkim bezpiecznym miejscem do zabawy. Taki, projekt możemy kupić w jednym z biur projektowych, czy firm zajmujących się budową, takich dziecięcych domków, lub stworzyć go samemu.

W projekcie, który zdecydujemy się kupić uwzględnione będą nie tylko kwestie estetyczne, ale także funkcjonalne i konstrukcyjne oraz dokładny spis materiałów potrzebnych do budowy wraz z szacunkowym kosztorysem. Jeżeli, jednak będziemy chcieli sami zaprojektować domek, a nie mamy w tym należytej wprawy, powinniśmy skontaktować się z fachowcem, który oceni, czy nasz projekt nadaje się, aby na jego podstawie powstał bezpieczny i wygodny domek.

Jakie materiały będą nam potrzebne i na jaki koszt musimy się przygotować?Do budowy domku na drzewie, potrzebnych będzie kilka niezbędnych materiałów, w które musimy się koniecznie zaopatrzyć. Mianowicie będą to, drewniane belki, deski, płyty OSB, a także falista blacha do porycia dachu. Ilość potrzebnego materiału oraz koszt będą zależały od tego, jak duży będzie domek. Oprócz, tego potrzebować będziemy, także narzędzi, takich jak, wiertarka, pilarka, młotek, wkręty, śruby, miarka, impregnat i farba do drewna oraz odpowiednio wysoka drabina.

Teraz z pewnością wielu z Was zastanawia się nad kosztem wybudowania, takiego domku? Otóż, wszystko zależeć będzie przede wszystkim od wielkości oraz tego, czy samodzielnie go zbudujemy, a może zatrudnimy profesjonalną firmę, która zna się na rzeczy?

Przed podjęciem decyzji, warto pamiętać, że z pozoru wydaje się to proste zadanie, lecz niestety musimy poświęcić sporo siły i mnóstwo czasu, aby zbudować piękny domek na drzewie. Dlatego, jeżeli nie mamy do tego głowy może warto zlecić, to osobie znającej się na rzeczy, która sprosta zadaniu i wykona nie tylko cudowny, ale także bezpieczny azyl do zabawy dla naszych pociech. Ceny domków stawianych przez profesjonalistów zaczynają się już od około 2 tysięcy złotych, więc musimy zdecydować, czy będzie nas stać, aby odłożyć potrzebną sumę pieniędzy przez kilka miesięcy, czy jednak sami weźmiemy się do pracy.