Wiadomości

  • 8 września 2021
  • wyświetleń: 2224

Znalazła plecak. Ukradła portfel z dokumentami

Mówi się, że "okazja czyni złodzieja" przekonał się o tym młody mężczyzna, który przez roztargnienie zapomniał plecaka z ławki. Sytuację tą wykorzystała 63-letnia kobieta, która ukradła z niego portfel wraz z dokumentami. Teraz grozi jej 2 lata pozbawienia wolności.

Tyszanka znalazła plecak. Ukradła portfel z dokumentami
Tyszanka znalazła plecak. Ukradła portfel z dokumentami · fot. KPP Pszczyna


Pośpiech i nadmiar obowiązków niewątpliwie przyczynił się do pozostawienia na ławce plecaka przez młodego mężczyznę. Sytuację tą wykorzystała 63-letnia mieszkanka Tychów, która była akurat w Kobiórze. Kobieta ukradła z plecaka portfel wraz z dokumentami, po czym wróciła do domu.

Poinformowani o zdarzeniu pszczyńscy policjanci przystąpili do pracy. Na jej efekty nie trzeba było długo czekać. Dzięki właściwemu rozpoznaniu operacyjni szybko trafili pod właściwy adres.

Na miejscu zatrzymano kobietę, która w toku przeprowadzonych czynności przyznała się do zarzucanego jej czynu. Odzyskane mienie wróciło do właściciela. O losie starszej pani zdecyduje sąd, grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

ar / tychy.info

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.