tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 8 września 2021
  • 18 września 2021

"Filipkowy wrzesień biegowy" - walcz ze słabościami jak Filipek

Akcja Filipkowy Wrzesień Biegowy pod hasłem #BiegiemZwalczmySMA ma na celu przyśpieszenie zbiórki pieniędzy dla Filipka Cholewy z Jankowic, potrzebnych na terapię genową. 14 września na bieżni przy Stadionie Miejskim w Tychach wszyscy chętni mogli wspólnie pobiegać lub pomaszerować. Jednak każdy z nas może w dowolny sposób włączyć się do tej inicjatywy przez cały miesiąc!

Reklama

"Filipkowy wrzesień biegowy" - walcz ze słabościami jak Filipek · fot. Tomasz Gonsior


Filipek Cholewa z Jankowic choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Prowadzona jest zbiórka na terapię genową wartą 9,5 miliona złotych, która pomoże mu się lepiej rozwijać. Zbiórka trwa już jednak 11 miesięcy. Na siepomaga.pl zakończy się już 3 października tego roku. Do tego czasu trzeba zdążyć zebrać całą kwotę. Dlatego: - Biegiem zwalczmy SMA! - zachęcają pomysłodawcy.

Więcej o Filipku i jego zmaganiach z chorobą:Zasady charytatywnej akcji biegowejNa czym polega akcja "Filipkowy wrzesień biegowy"?W dniach 1-30 września wykonaj przynajmniej jedną aktywność biegową - może być 100 m, 1 km, 2 km, 5 km, 10 km, półmaraton, maraton czy nawet bieg ultra. Biegaj, chodź z kijkami lub spaceruj, walcząc ze swoimi słabościami, tak jak Filipek walczy z chorobą!

Nie zapomnij o zrobieniu fotki z biegu i pokazaniu światu swojego wyczynu. Najważniejsze: udostępnij, namawiaj innych i działaj dla Filipka!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/313459073883482

We wtorek, 14 września wieczorem wszyscy chętni mogli przyjść na bieżnię przy Stadionie
Miejskim na bieg w ramach akcji. Na trybunach trwała zbiórka. Krótka rozgrzewka i uczestnicy biegali lub chodzili. Powyżej fotorelacja z wydarzenia.

Jak dołączyć do biegu:
Wpłać na skarbonkę minimum 10zł: https://www.siepomaga.pl/biegiemzwalczmysma
Zapisz się na bieg: https://forms.gle/ivDKVwZwq1QvLVos9
Wydrukuj przesłany na maila numer startowy i... biegnij, chodź z kijkami lub poprostu spaceruj.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.