Wiadomości

  • 8 września 2021
  • wyświetleń: 1691

Akademia Aktywnego Malucha Start - w Tychach

Artykuł sponsorowany:

Akademia prowadzona jest przez absolwentki AWF w Katowicach, nauczycielki wychowania fizycznego, trenerki, byłe zawodniczki - siatkarki szczebla centralnego, prywatnie przyjaciółki, ale przede wszystkim mamy, które od małego związane z sportem i aktywnością fizyczną.

Akademia Aktywnego Malucha Start


Mamy, które wiedzą jak ważny jest ruch dla prawidłowego rozwoju dzieci i profilaktyki zdrowia. Dla swoich dzieci szukały zajęć, które będą stawiały na wszechstronny rozwój, wprowadzą dziecko w piękny świat aktywności fizycznej i sportu. Pozwolą poprzez zabawę poznać różne dyscypliny sportowe między innymi: lekko atletykę, gimnastykę, gry zespołowe i indywidualne. Będą zawierały elementy korektywy i profilaktyki w zakresie prawidłowej postawy ciała, ale najważniejsze będą pomagały najmłodszym dzieciom przełamywać lęki separacyjny oraz ważny w okresie przedszkolnym lęk adaptacyjny.

Odpowiedzią na ich poszukiwania jest - Akademia Aktywnego Malucha Start.Proponujemy zajęcia sportowe ogólnorozwojowe dla dziewczynek i chłopców wieku od 3 do 9 lat. Podstawowym celem naszych zajęć jest wszechstronny rozwój dzieci poprzez bezpieczną zabawę z elementami różnych dyscyplin sportowych. Zabawa z dbałością o prawidłową postawę ciała i wzmacnianie mięśni posturalnych ciała.

Zajęcia z podziałem na grupy wiekowe: “maluchy” 3-5 latki, “starszaki” 6-9 latki. Treningi odbywają się raz w tygodniu, trwają: 45 minut a grupy liczą maksymalnie 15 osób, przez co zajęcia odbywają się w kameralnej, rodzinnej atmosferze.

Nasi trenerzy to osoby posiadające wykształcenie pedagogiczne i odpowiednie przeszkolenie państwowe z zakresu prowadzenia zajęć sportowych w ramach rekreacji ruchowej, ale przede wszystkim są to osoby sympatyczne z podejściem do dzieci.

Program zajęć jest tak ułożony, aby nowe dzieci mogły przyłączać się do udziału w nich dowolnym momencie w roku. Treningi odbywają się w salach gimnastycznych, salkach fitness z pełnym wyposażeniem, niezbędnym do przeprowadzenia bezpiecznych zajęć sportowych.

Akademia Aktywnego Malucha Start


Nasze założenia:1. Możesz być kim zechcesz, ale musisz mieć podstawy.
Udział w zajęciach pozwoli dziecku na poznanie elementów różnych dyscyplin sportowych. Zbudują szeroką bazę umiejętności, dzięki, którym będzie mogło w wieku szkolnym wybrać specjalizację w obrębie ulubionej dyscypliny sportu i kontynuować swoją sportową przygodę w ramach treningów konkretnych sekcji i klubów sportowych.

2. W zdrowym ciele zdrowy duch.
Aktywność fizyczna jest obok prawidłowego odżywiania bardzo ważnym filarem dbałości o zdrowie. Nasze zajęcia mają zachęcić do udziału w aktywności fizycznej, wyrobić prawidłowe nawyki i postawy, pokazać jak w bezpieczny sposób można aktywnie spędzać czas.

3. Wychowujemy przez sport.
Uczestnicząc w zajęciach dziecko nauczy się współpracy w grupie, pozna zasadę fair play, szacunku dla przeciwnika i współzawodnika oraz sędziego. Sport uczy dyscypliny, punktualności, systematyczności, obowiązkowości, poszanowania sprzętu, dbałości o porządek i wiele innych ważnych cech i postaw.

4. Naucz mnie, a pokaże innym.
W dobie komputeryzacji i coraz większego wchodzenia dzieci w świat multimedialny, brakuje wzorców przekazywanych po prostu z starszych na młodszych. Dzieci wychodząc na podwórko nie wiedzą jak i w co się bawić, w co grać. Często po prostu nie chcę wychodzić. Relacje z rówieśnikami budowane są poprzez komunikatory internetowe i media społecznościowe. Brakuje tego, co było kiedyś - tłumy dzieci na trzepaku, boisku, biegających, grających w piłkę, podchody itd. Nasze zajęcia pokażą dzieciom zabawy i gry, które będą mogły same organizować na podwórku.

5. Poproszę trochę biegania
Każde zdrowe dziecko posiada naturalną potrzebę ruchu i ekspresji. Potrzeba ta jest jedną z naturalnych potrzeb młodego człowieka, oznacza to, że nie jest w stanie nad nią zapanować i musi ją nieustannie realizować, najczęściej bardzo spontanicznie. Nasze zajęcia stwarzają bezpieczne warunki do spontanicznej zabawy I aktywności ruchowej, zaspakajają apetyt na ruch.

Treningi odbywają się już w różnych lokalizacjach na terenie powiatu pszczyńskiego, mikołowskiego, Żor.
Na terenie miasta Tychy będziemy w fitness clubie Active Point Tychy (stadion GKS sektor m/n) ul. Edukacji 7.
  • 16.00 Grupa I
  • 16.50 Grupa II

Start zajęć w najbliższy piątek 10.09.2021.
Pierwsze zajęcia darmowe a liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy!

Zapisy:


  • e-mail: maluchnastart@gmail.com
  • Sabina tel. 508432187
  • Anna tel. 785947309


Strona: http://www.aktywnymaluch.pl