Reklama

Wiadomości

  • 8 września 2021
  • 10 września 2021
  • wyświetleń: 2414

Ludzie kradną kwiaty z rabat na terenie naszego miasta

- Bratki, surfinie, jałowce, wrzosy - to tylko niektóre z roślin, jakie znikają z rabat na terenie miasta - wskazuje prezydent Tychów w mediach społecznościowych. W ostatnim czasie m.in. ukradziono kwiaty z donic przy deptaku na osiedlach N-O.

rabata, kwiaty
W ostatnim czasie m.in. ukradziono kwiaty z donic przy deptaku na osiedlach N-O · fot. UM Tychy


- 24 sierpnia posadziliśmy w donicach przy deptaku pieszym N-O byliny (jeżówki), jałowce płożące oraz sosny kosodrzewiny odm. pumilio, trzy dni później dostrzegliśmy, że jeżówki zniknęły. Część roślin znaleźliśmy leżące przy donicach lub w trawniku na pobliskim terenie - mówią pracownicy TZUK w Tychach.

2 września sytuacja się powtórzyła. Ktoś ukradł część roślin, niektóre kwiaty zostały połamane lub powyrywane.

- Koszt za roślinę nie jest może wysoki wynosi, ale jest nam przykro. Posadziliśmy rośliny kwitnące, by pięknie wyglądały w miejskiej przestrzeni, a niestety nie wszyscy potrafią docenić ich urok albo wolą je widzieć u siebie na balkonie czy w ogrodzie - dodają przedstawiciele TZUK, który w miejsce kwiatów planuje dosadzić niskie trawy ozdobne (rośliny niekwitnące), bo to głównie te kwitnące padają łupem złodziei.

Z rabat sezonowych i kwietników na wiosnę przeważnie znikają bratki, w lecie surfinie, a jesienią wrzosy. Rośliny nie tylko znikają - czasem, są po prostu niszczone. W listopadzie 2020 roku wandale połamali młode drzewa w Parku Jaworek w Tychach, a w marcu tego roku 6 kasztanowców przy al. Bielskiej.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek informacje o podobnych incydentach lub widzicie, że ktoś niszczy wspólną własność prosimy o kontakt z Tyskim Zakładem Usług Komunalnych w Tychach.

Głos zabrał też prezydent w mediach społecznościowych:

- Kochani to nasza wspólna własność - nie kradnijcie i nie niszczcie jej! Pozwólcie, by pięknie wyglądały w miejskiej przestrzeni, nawet jeśli chcielibyście je widzieć u siebie na balkonie czy w ogrodzie - apeluje prezydent Tychów, Andrzej Dziuba w mediach społecznościowych.

Loading...

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy, Andrzej Dziuba - Prezydent Tychów / facebook.com

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.