Wiadomości

 • 7 września 2021
 • wyświetleń: 737

Alpinator - profesjonalne usługi alpinistyczne

Materiał partnera:

Jeżeli masz do wykonania jakieś prace alpinistyczne lub prace wysokościowe i nie sprostasz im samemu, powinieneś zwrócić uwagę na firmę świadczącą usługi wysokościowe i techniki alpinistyczne. Taka firma zapewnia profesjonalną obsługę i podejście do wymaganego zadania, wykona pracę z należytą starannością, posiada w swojej kadrze wyszkolonych pracowników, jak i zapewnia szeroką gamę wykonywanych usług. Wiele placówek działa na terenie całego kraju i reklamuje się hasłami typu "do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie", zatem można przypuszczać, że sprostają większości zadań z tematu wysokościowego.

Profesjonalne Usługi Alpinistyczne - Alpinator
Profesjonalne Usługi Alpinistyczne - Alpinator


Usługi wysokościowe


Inaczej prace alpinistyczne. Są rodzajem prac, w których czynności odbywają się na wysokości. Do takich prac można zaliczyć:
 • usługę mycia okien,
 • czyszczenie oraz mycie elewacji,
 • montaż konstrukcji,
 • malowanie dachów,
 • wycinka drzew,
 • odśnieżanie dachów,
 • instalacje odgromowe (montaż).


Prace wykonywane są w dostępie linowym. Dobra firma oferująca usługi alpinistyczne korzysta z najnowszego sprzętu oferowanego na rynku, zatem prace odbywają się bezpiecznie, skutecznie oraz są szybciej wykonywane względem podobnych prac z wykorzystaniem tradycyjnych metod.

Prace wysokościowe - jakie uprawnieniaJest to niebezpieczny rodzaj pracy, w którym nie powinien podejmować działań nikt bez odpowiednich uprawnień. Do takich zalicza się np. uprawnienia alpinistyczne.

Pracownicy firm świadczących usługi prac wysokościowych muszą przejść odpowiednie szkolenia i kursy, do takich należą:
 • szkolenie BHP,
 • kurs alpinistyczny,
 • instruktaż stanowiskowy.


Koniecznością jest również przejście odpowiednich badań lekarskich, dzięki którym można uzyskać zaświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania danego zawodu. Skierowanie na takie badania musi zawierać konkretną adnotację, że praca będzie wykonywana na wysokości powyżej 3 metrów. Gdyż od wysokości zależy jaki rodzaj badań zostanie wykonany.

Szkolenia BHP jak i inne wymagane szkolenia zorganizować powinien pracodawca.

Jak wyglądają prace wysokościoweJest to wymagający i niebezpieczny rodzaj prac, dlatego powinny go wykonywać osoby odpowiednio do tego przeszkolone. Zgrany zespół jest kolejnym plusem. Do usług alpinistycznych należy wiele rodzajów prac, ale przybliżmy sobie ten najbardziej oczywisty, czyli mycie okien.

Mycie okienW kraju powstaje coraz więcej wieżowców, które są efektownie przeszklone i wyglądają bardzo nowocześnie. Jednak żeby zachować dobry wygląd z zewnątrz jak i wewnątrz, wszystkie okna trzeba umyć. Gromadzi się na nich brud, który zaburza ilość wpadającego słońca do pomieszczenia jak i psuje wygląd estetyczny. Niestety mycie okien np. w 20 piętrowym wieżowcu jest szalenie niebezpiecznie i nie powinny tej czynności wykonywać osoby nieprzeszkolone pod kątem prac alpinistycznych.

Wtedy w grę wkraczają firmy zajmujące się takimi pracami, wraz ze swoją załogą z umiejętnościami alpinistycznymi.

Metoda alpinistyczna mycia okien polega na wykorzystaniu techniki opartej na systemie linowym bądź jeżeli nie ma takiej możliwości albo potrzeby na wykorzystaniu drabin, podnośników koszowych lub metody teleskopowej. Metodę alpinistyczną do czyszczenia okien można zastosować na budynku o każdej wysokości. Cena takiej usługi uwarunkowana jest powierzchnią, na jakiej prace będą wykonywane oraz stopnia zabrudzenia.

Metoda teleskopowa mycia okien polega na myciu wodą demineralizowaną. Wykorzystuje się specjalną maszynę, która podaje wodę do kija teleskopowego. Ramię teleskopu pozwala na mycie okien na wysokości nawet do 17 metrów, jest to granica piątego pietra. Woda demineralizowana jest miękka i pozbawiona wszelkich minerałów jak sama nazwa wskazuje. Dzięki myciu taką wodą, myta powierzchnia posiada rozładowany ładunek elektrostatyczny, dzięki czemu zaś, zachowuje przez długi czas czystość z uwagi na większą odporność na zabrudzenia. Woda taka, po wyschnięciu nie pozostawia żadnych plam oraz smug.

KosztCeny mycia okien bardzo często ustalane są indywidualnie i zależą od rodzaju czyszczonej powierzchni jak i jej wielkości, ale przyjmuje się, że czyszczenie różnego rodzaju przeszkleń kosztuje już od 2 złotych za m2.

Podsumowanie


Profesjonalne Usługi Alpinistyczne - Alpinator
Profesjonalne Usługi Alpinistyczne - Alpinator

Jeżeli przymierzasz się do jakichś prac związanych z wysokością i obawiasz się, że samemu ich nie wykonasz lub nie chcesz ryzykować to nie czekaj, tylko sprawdź usługi alpinistyczne oferty firm zajmujących się takimi pracami. Ekipy odpowiednio przeszkolone w pracach alpinistycznych, mające wysokie kwalifikacje wykonają swoje zadanie na najwyższym poziomie. Twoje zdrowie jest najważniejsze i czasami nie warto ryzykować, tym bardziej że są to prace bardzo niebezpieczne.