Wiadomości

  • 7 września 2021
  • wyświetleń: 835

Sejf domowy - na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Materiał partnera:

Domowe cieszą się coraz większą popularnością. Co ciekawe, największy wzrost sprzedaży odnotowano w czasie lockdownu spowodowanego pandemią COVID-19. Wówczas ludzi nie czuli się bezpiecznie i chcieli dobrze zabezpieczyć swoją gotówkę oraz wartościowe przedmioty. Jeśli Ty również chcesz zadbać o ich bezpieczeństwo, rozważ zakup domowego sejfu. Oto 5 rzeczy, na który musisz zwrócić uwagę przed zakupem.

Odporność na ogieńOszczędności Twojego życia mogą zostać splądrowane nie tylko przez złodziei, ale również przez ogień. Sprawdź więc, jaka jest ocena ogniowa danego sejfu, zanim zdecydujesz się na jego zakup. Odzwierciedla ona czas, przez jaki sejf domowy może wytrzymać bezpośredni kontakt z płomieniem bez obawy o spalenia jego zawartości.

Jak czytamy na stronie https://biznespolski.com/: producenci najczęściej podają wartość tej oceny w godzinach. Im jest ona większa, tym lepiej.

Zabezpieczenie przed włamaniemDobry sejf musi być odporny na włamania. Aby tak się stało, powinien zostać wyposażony w wytrzymałe drzwi oraz ściany, złożony mechanizm blokujący, a także być odpowiednio ciężki, aby mógł go ktoś przenieść samodzielnie.

Zanim wybierzesz konkretny model, sprawdź, jakie zabezpieczenia przed włamywaczami oferuje.

PojemnośćOkreśl ilość przedmiotów, które mają trafić do sejfu, a dopiero później rozpocznij poszukiwaniu sejfu. Weź również poprawkę na to, że w przyszłości możesz zechcieć dodać kolejne rzeczy. Dopiero na tej podstawie podejmij ostateczną decyzję.

Pamiętaj również, że mniejsze sejfy są łatwiejsze do ukrycia i bardziej uniwersalne. Możesz je umieścić nie tylko w mieszkaniu, ale również w samochodzie, a nawet w ogrodzie. Z większymi sejfami jest większy problem. Niektóre z nich wymagają adaptacji dodatkowych pomieszczeń.

MontażTutaj paleta możliwości jest bardzo szeroka. Sejf może być przenośny lub zainstalowany na stałe. Możesz go umieścić w ścianie, podłodze lub regale. Ciekawym rozwiązaniem są również sejfy maskowane - do umieszczenia na przykład w ogrodzie.

Wybierz sposób montażu, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy.

BudżetTo kwestia, której nigdy nie należy pomijać - zaznaczają dziennikarze Polski Portal. Na rynku bez trudu znajdziesz sejfy warto kilkaset złotych, a także te, za które trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Oczywiście droższe modele posiadają więcej zabezpieczeń, które docelowo mają lepiej chronić przechowywane przez Ciebie pieniądze oraz wartościowe rzeczy.

Może się jednak okazać, że nie są Ci one potrzebne. Tak będzie na przykład wtedy, gdy zechcesz w bezpiecznym miejscu przechowywać swoje dokumenty. Wówczas wystarczy tylko podstawowa wersja sejfu.